Gıda üreticilerinin ve pazarlamacılarının sabırsızlıkla beklediği Anuga 2019 Fuarı 5 Ekim Cumartesi günü kapılarını açtı. Her zamanki gibi büyük bir gıda şölenine sahiplik yapan Köln 160 ülkeden ziyaretçiyi ağırladı.

Bu yıl 100.sü yapılan Anuga Gıda Fuarı  iki yılda bir yıl yapılıyor ve dünyadaki bütün gıda firmalarının buluştuğu, bütün ticari  bağlantıların yapıldığı, gıda üretimindeki yeniliklerin tartışıldığı büyük bir buluşma alanı olarak kabul ediliyor.

Almanya’dan 738 firmanın katıldığı fuara Almanya standlarında olsa da Türkiye’yi temsil eden dondurulmuş gıda alanında Avrupa’da söz sahibi olan bir markayı bugün burada konuk ettik.

Kaptanlar Gıda’nın yöneticilerinden Savaş İnce ile Kaptanlar ürünlerinin pratikliği kadar kısa bir muhabbet yaptık.

kaptanlar anuga

Savaş Bey ilk önce bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bakıyoruz da standınızı önündeki kalabalık maşallah eksilmiyor. Bize biraz Kaptanlardan bahseder misiniz?

Savaş İnce: Bizi ve standımızı ziyaret ettiğiniz için asıl biz teşekkür ederiz. Evet, Kaptanlar olarak yaklaşık 13 yıldır piyasada, etnik gıda piyasasında faaliyet gösteriyoruz. Bu 13 yılın öncesi de var. Firmamız 20 yıldır donmuş gıda alanında faaliyet gösteriyor. – 18 derce yani dondurulmuş ürünler olarak pazarlama yapıyoruz. Doğal, pratik ve lezzetli ürünlerle insanların dar zamanlarını genişletmek istiyoruz.

Standınızda Kaptanlar markası dışında da ürünler görüyoruz. Bu markalar hakkında da bize bilgi verebilir misiniz?

Kaptanlar markası sadece Avrupa’daki etnik pazar için kullandığımız bir marka. Ayrıca şirketimiz ithalatçı olarak Alman piyasalarına ürün tedarik ediyor. Bunun haricinde yeni olarak da İntergourmet markamızla Food Service’de de faaliyet gösteriyoruz.

Kebab Rind Haehnchen 215258 Kopie

Kaptanlar Gıda’nın Anuga Fuarı ile tanışması nasıl oldu? Dünya gıda sektörünün kalbinin attığı bu fuara daha önce katıldınız mı?

Evet, Anuga’ya ikinci defa katılıyoruz. Bundan önce 2017 yılında katıldık. Çok güzel dönüşümler aldık. Bugün de fuarın ilk günü ve hafta sonu olması dolayısıyla şu ana kadar çok verimli geçti. Güzel dönüşümler alıyoruz. İki yeni ürünümüz olan Falafel ve Pişmiş Döner’i burada ziyaretçilere tattırma fırsatı bulduk. Çok güzel sonuçlar alıyoruz. Ürünlerimizi tadanlardan aldığımız bu güzel sonuçlar bizim ne kadar doğru işler yaptığımızı da gösteriyor.

Kaptanlar markası etnik bir piyasaya hitap ettiği için olsa gerek markanızın Avrupa Türk Televizyonlarındaki reklam planlamalarını sürekli şahit oluyoruz. Kaptanlar olarak geleneksel reklamlar dışında bir reklam planlamanız var mı?

donut

Kendimizi reklamın önemini kavramış bir marka olarak görüyoruz. Bu yüzden Avrupa reklam planlamalarımızla yeni ürünlerimizi Avrupa Türk televizyonlarında tanıtıyoruz. Ayrıca markamızın akılda kalmasını da sağlıyoruz. Markamızın kuruluşundan bugüne kadar ciddi bütçeler ayırarak markalaşma adına iyi reklam çalışmaları yaptığımızı düşünüyorum. Tabii geleneksel reklamcılık dışında dijital reklam çalışmalarımız da var.

kaptanlar3

Peki, Dijital reklamlara da çok önem veriyoruz dediniz. Bunu biraz açar mısınız?

Dijital reklamcılıktan önce şunu belirtmek istiyorum. Bütün reklam çalışmalarında ekip çalışması çok önemli. Bu yönüyle biz Tutus Media ile çalıştığımız için fazla şanslıyız. Tutus Media’nın bu işi bir bütün olarak ele aldığını düşünüyorum. Yani Campaign Identity dediğimiz bütün kurumsal kimlik ve medya çalışmalarımızı Tutus Media yapıyor. Farklı dillerde hazırlanan kurumsal web site tasarımlarımız, logo tasarımlarımız ve ambalaj tasarımlarımızdan tutun Avrupa Türk televizyonlarına reklam planlamalarına hatta bu reklamların hazırlanmasını, prodüksiyon işlerini de Tutus Media’ya yaptırıyoruz. Son zamanlarda çok önem kazanan dijital reklamlara, sosyal medya yönetimine ve Almanca SEO, Türkçe SEO çalışmalarında da Tutus Media olunca çok rahatız. Medya işimiz olduğunda başka bir yer aramamıza gerek kalmıyor. A’dan Z’ye bir medya ajansı olarak bize hizmet veriyorsunuz. Bunun için de teşekkür ediyoruz.

Bu özel fuarda fazla vaktinizi almayalım. Teşekkürler Savaş Bey…

IMG 9377