Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) işletmeler, kişisel ve kurumsal web siteleri için önemli bir çalışmadır. Yerel SEO ise bulunduğunuz bölgede yapılan aramalarda öne çıkmanızı sağlar. Aklınıza gelebilecek her türlü şey için kullanıcılar öncelikle internet araması yapar.

Google, Yahoo gibi büyük arama motorları başta olmak üzere tüm internet aramalarında ilk sıralara yükselmeniz avantajınıza olacaktır. Yapılan dijital araştırma verilerine göre kullanıcılar % 46 oranında yerel arama yapmaktadır. Bu nedenle, yerel bir işletme olarak yerel seo hizmeti almanız potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı kolaylaştırır.

Yerel SEO nasıl yapılır? sorusu ise yerel işletmelerin en çok arama yaptığı konulardan biridir. Yerel SEO hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik…

local seo
Yerel Seo nasıl yapılır? 3

Yerel Seo’da hangi bilgiler kullanılır?

Coğrafi sonuçlar hedeflenerek yapılan aramalara yerel/local aramalar adı verilir. Yerel ya da Local SEO ise alakalı yerel aramalarda web sitenize daha fazla kullanıcı çekmek amacıyla yapılan optimizasyon çalışmalarıdır. Dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan Google Yerel SEO hizmetleri firmanız hakkındaki bilgileri derleyerek kullanıcılara sunar. İsim, adres, iletişim numarası ve adresi, web sitesi, sosyal medya bağlantıları, çalışma saatleri ve hizmetler bu bilgiler arasındadır. Yerel SEO ile web sitenizin Google haritalarda gösterilmesi ve gelişmiş aramalarda üst sıralarda görülmeniz sağlanır.

Local SEO markanıza neler kazandırır?

SEO işletmeniz için organik sonuçlarda üst sıralara yükselmenizi sağlayan optimizasyon çalışmalarıdır. Local SEO ise bulunduğunuz konumla ilgili bilgiler sunarak organik aramalardaki sıralamanızı yükseltir. İşletmenizin yerel aramalarda daha görünür olması başarılı bir Yerel SEO çalışmasıyla mümkündür. Organik aramalarda üst sıralara yükselmeniz marka değerinize katkı sağlar.

local seo optimizasyonu
Yerel Seo nasıl yapılır? 4

Başarılı bir Local SEO ile bulunduğunuz bölgedeki potansiyel müşterilerinize daha kolay ulaşırsınız.

Markanızın tanınırlığını arttıran Yerel SEO, aynı zamanda ticari faaliyetlerinizin de artmasına katkı sunar. Örneğin bozulan elektronik cihaz için servis arayan kullanıcı, yaptığı aramada genel olarak ilk karşılaştığı firma ile çalışır. Yapılan araştırmalara göre yerel arama yapan müşterilerin % 64’ü yerel işletmeleri arama motorlarını kullanarak buluyor. Bu durumda markanızın değer kazanması ve müşterilerinizin artması için Yerek SEO hizmetinden faydalanmalısınız.

Başarılı SEO hizmetleri ile birçok firmayla işbirliği yapan Tutus Media Yerel SEO hizmeti de sunuyor. Markanızın ve web sitenizin daha görünür olması için Tutus Media ile iletişime geçebilirsiniz.