Özel günlerde özellikle e-ticaret sitelerinin trafiği ve satış hacmi arttığı için bu dönemlerde farklı kampanya ve pazarlama taktikleri kullanılmaktadır. Özel günler için kampanya, indirim, çekiliş vs. gibi çalışmalar yapmayı planlıyorsanız birkaç gün, hatta 1-2 hafta öncesinden başlamanız doğru olacaktır. Genelde son günler alışveriş yapılsa da, öncesinde araştırma yapılmakta ve tüm kampanyalar incelenmektedir. Sevgililer gününe özel kullanabileceğiniz birkaç farklı pazarlama taktiğiniz birlikte inceleyelim.

Hediye Önerileri

Bu tarz özel günlerde ne hediye alacağını bilmeyen kişilerin sayı da kayda değer derecede fazladır diyebiliriz. Ne alacağına karar veremeyen ya da hediye seçemeyen kişilere hediye önerilerinde bulunabilirsiniz. Ürün gamınız uygunsa, sitenizde bugüne özel hediye önerileri başlığı açabilir, reklam çalışmalarını bu sayfaya yönlendirebilirsiniz. Bunun dışında sitenizin blog bölümünde de çalışma yapabilirsiniz. Blogunuzda kısa şekilde hediye önerileri hakkında bilgi vererek ilgili ürüne link verebilirsiniz.

shutterstock 565063075
14 Şubat Sevgililer Gününe Özel Pazarlama Taktikleri 3

Ücretsiz ve Hızlı Kargo

Hediye almayı unutan veya son dakikaya bırakan insanlar için bu taktik harika bir harekete geçirici mesaj olacaktır. Anında kargo özelliğiyle hızlı bir şekilde ürünlerin gönderimini sağlayabilirsiniz. Pahalı ürünlerde ücretsiz kargo seçeneğini de sunabilirsiniz. 

Çekiliş ve Yarışma 

Sosyal medya hesaplarınız üzerinden sevgililer gününe özel çekiliş düzenleyerek takipçilerinize hediye verebilirsiniz. Çekiliş sayesinde takipçi sayınızı, bilinirliğinizi ve satış hacmini artırabilirsiniz. Çekilişinizi reklamla destekleyebilirsiniz. 

Özel Anahtar Kelime Seçimleri

Bu dönemde Google Ads reklamlarınızda ve sosyal medya reklamlarınızda sevgililer gününe özel anahtar kelime seçimleri yapabilirsiniz. Bu anahtar kelimelere reklam çalışması yapabilirsiniz. Ancak rekabet yoğun oacağı için reklam bütçenizi artırmanızda fayda vardır. 

shutterstock 1709630341
14 Şubat Sevgililer Gününe Özel Pazarlama Taktikleri 4

E-posta Pazarlama Çalışmaları

Mevcut müşterilerinize özel sunduğunuz indirim kampanyalarını ve yeni ürünlerinizi e-posta çalışması ile duyurabilirsiniz. E-posta pazarlama ile kişiye özel teklifler sunulabilir, indirim kodları telif edilebilir.

Web Site Tasarım Değişiklikleri

Dönemsel olarak web sitenizin tasarımını değiştirebilir, bugüne özel bannerler, fotoğraflar kullanabilirsiniz. İndirim kampanyanızı bannerler üzerinden duyurabilirsiniz. Bunun dışında, web sitenizde güne özel pop-uplar çıkararak sık sık sitenizde zaman geçiren kişilere özel teklifler sunabilirsiniz.

Tüm özel günlerde olduğu gibi, Sevgililer Gününde de tüm pazarlama çalışmalarınızı birbiriyle bağlantılı olacak şekilde ve tüm kanallardan aynı anda yapmanızda fayda var. Bu şekilde site ziyaretçi sayınızı ve satış hacminiz artacaktır. Tutus Media Pazarlama ekibi markanızın ürün gamına uygun, her pazarlama mecrasına özel kampanya planlamaları ile bilinirliğinizi, satışlarınızı ve site ziyaretçilerinizi artıracak çalışmaları uzman kadrosuyla birlikte eksiksiz şekilde gerçekleştirmektedir.