Markanızın internet ortamındaki gelişimi, Google Ads reklamları ile stratejik bir büyüme sağlar. Markanız için ayıracağınız makul bütçelerle Google Ads reklamlarına yatırım yapabilirsiniz. Google Ads, dünyanın en büyük arama motorlarından olan Google’ın online pazarlama aracıdır. YouTube ve Google iş ortağı sitelerde reklamlarınızın milyonlarca kişi tarafından görülmesi Google Ads ile gerçekleşir. İşletmeler  marka ürün ve hizmetlerini daha fazla insana  ulaştırmak için Google Ads reklam aracını kullanmaktadır. Sizde, Markanız için uygun bir bütçeyle Google Ads reklamlarına kolayca başlayabilirsiniz. Google Ads’e reklam vermeden önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlardır;

Reklam bütçenizi özgürce belirleyin, istediğiniz zaman durdurun

Markanızın görünürlüğünü ve bilinirliğini arttırmak için Google Ads önemli fırsatlar sunan bir araçtır. Google Ads için ayıracağınız bütçe tamamen size kalmış bir durumdur. İsterseniz binlerce liralık bütçeler, isterseniz yüzlerce liralık bütçeler oluşturabilirsiniz. Google Ads, online reklam maliyetlerinizin kontrolünü size bırakır. Belirlediğiniz aylık sınır üzerinde bir ödeme yapmazsınız ve istediğiniz zaman reklamlarınızı durdurabilirsiniz. Google Ads size üç şekilde reklam bütçesi seçme hakkı tanır.

  • İlk seçenekte; Bir reklam seçeneği belirleyebilir ve asla aylık sınır üzerine çıkmamasını sağlayabilirsiniz.
  • İkinci seçenek olarak; Uzun süreli bir sözleşmeye gerek duymadan, istediğiniz zaman reklam bütçenizi ayarlayabilir ya da reklamlarınızı duraklatabilirsiniz.
  • Üçüncü seçenek ise; Yalnızca kullanıcı işlemleri gerçekleştiğinde ücret ödersiniz.
hfc adwords
Markanız İçin Uygun Bir Bütçeyle Google Ads Reklamlarına kolayca Başlayabilirsiniz! 3

Sadece kullanıcı işlemleri için ödeme yapın

Özgürce belirlediğiniz bütçeye göre Google Ads tarafından bir sonuç tahmini yapılmaktadır. Harcamak istediğiniz miktarı belirledikten sonra sizi sunulan tahmini sonuçlara göre yeniden bir bütçe hesaplaması yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman başlayıp, istediğinizde durdurabildiğiniz Google Ads reklam yönetiminde  profesyonel adımlarla bütçenizi tatiller ve lansmanlar gibi yoğun dönemlere özel olarak da düzenleyebilirsiniz. Kullanıcı işlemleri gerçekleştiğinde ücret ödeme modelini kullanarak gerçek sonuçlar için ödeme yapmanın avantajını kullanın.

Reklam maliyetlerinizi kontrol edin

Avrupa’da 360 derece medya ajansı olan Tutus Media’nın profesyonel dijital reklam yönetimi Google Ads reklamlarınızın etkinliğini kontrol edebileceğiniz raporlar hazırlar. Hesap açmanın ücretsiz olduğu ekibimizin hazırladığı Adwords analiz ve raporlarıyla reklam maliyetlerinizi izleyebilirsiniz.

shutterstock_281147924
Markanız İçin Uygun Bir Bütçeyle Google Ads Reklamlarına kolayca Başlayabilirsiniz! 4

Google Ads ile başarılı bir reklam planlaması yapmak için bu raporlar göz önünde bulundurulmalıdır. Reklamlarınızın bütçenizi aşmadan daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak için akıllı teknolojileri profesyonel destek alarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Markanız için uygun bir bütçeyle Google Ads reklamlarına kolayca başlayabilmeniz için Tutus Media olarak profesyonel destek sunuyoruz. Tutus Media ile iletişime geçerek uzman ekibimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.