Google Ads, işletmenizin reklam ve tanıtım çalışmaları için kullanılan bir araçtır. Reklam ve tanıtım için uygun bütçeler kullanmak doğal olarak firmaların istediği bir durumdur. Google Ads çalışmaları, size bütçenizi belirleme fırsatı sunar. Hangi firmayla görüşürseniz görüşün uygun ve hesaplı bir reklam yönetimi ister. İyi bir Google Ads yönetimi ile uygun fiyatlarla reklam kampanyaları yapılabilir.

Google Ads sadece biri ürünü satmak için gerekli değildir. Dijital ortamda bilinirliğinizin artması için Google Ads reklam çalışmalarını mutlaka yapmalısınız. Kendi belirleyeceğiniz bütçelerle yapabileceğiniz Ads çalışması, size yeni kullanıcı ve müşteriler kazandıracaktır. Ads reklamlarının en önemli avantajlarından biri uygun bütçeyle önemli bir reklam faaliyeti yürütülebilmesidir. Uygun bütçeyle Ads çalışması nasıl yapılır? Aşağıdaki önerileri dikkate alarak çalışmanıza başlayabilirsiniz…

zmf adwords
ZMF RAF için reklam çalışmalarımız devam ediyor

Bütçenizin sınırlarını belirleyin

Google Ads reklam çalışmasına başlarken bütçenizi belirleyin. Ads çalışmalarında bütçeniz büyüklüğü tamamen size kalmış bir durumdur. Binlerce liralık ya da yüzlerce liralık bütçeler belirleyebilirsiniz. Reklam verme hedeflerinizi tespit edip, hedef kitlenizi tanımlayın. Bunlarla birlikte rakiplerinizin neler yaptığını da gözden geçirin. Tüm bu faktörleri dikkate alarak ihtiyacınız olan reklam bütçesine karar verin.

İstediğiniz zaman Google Ads reklamlarınızı durdurun

Google Ads reklam verme işlemleri hızlı ve daha etkili geri dönüşler sağlar. Bu nedenle Ads reklamları işletmeler için göz ardı edilemeyecek önemli çalışmalardır. Google Ads reklam çalışmalarında avantajlı bir seçenek de dilediğiniz zaman reklamlarınızı durdurabilmenizdir. İşletmeniz için uzun süreli reklam anlaşması yerine kontrolü sizde olan bir anlaşma oldukça avantajlıdır.

xmalz sla basel adwords
Uygun Bütçeyle Ads Çalışması Nasıl Yapılır? 3

Kullanıcı işlemleri gerçekleştiğinde ödeme yapın

Google Ads reklam çalışması yaptıktan sonra belirlenen bütçenin üzerine çıkmadan istediğiniz an reklamlarınızı durdurabilirsiniz. Ayrıca sadece kullanıcı işlemleri gerçekleştiğinde ödeme yapma modelini de kullanarak daha uygun bir bütçeyle işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu modelde sadece kullanıcı işlemleri yapıldığında ücret ödenir.

Adım adım Google Ads

Google Ads çalışması 7 adımda tamamlanır. Bu adımlar takip edilerek firma ve markanız için Google Ads çalışması yapabilirsiniz.

  • Bir Google hesabı oluşturulmalı
  • Doğru anahtar kelimeleri seçin
  • Kampanyanızın ayarlarını yapılandırın
  • Reklam metinlerini hazırlayın
  • Reklam uzantılarını oluşturun
  • Dönüşüm kodlarını konumlandırın
  • Faturalandırma ayarlarını belirleyin

Uygun bütçeyle Ads çalışması yaparken yukarıdaki faktörler göz önünde bulundurulmalı. İnternet reklamları konusunda başarılı çalışmalara imza atan Tutus Media ile iletişime geçerek Google Ads reklam çalışmaları hakkında bilgi alabilirsiniz.