E- ticarette başarılı olmak için öncelikle internet dünyasındaki değişimlere ayak uydurmalısınız. E-ticaret, reklam, tanıtım ve satışlar olmak üzere farklı gereklilikleri olan bir ticaret şeklidir. Kullanıcılar, yani potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek dijital pazarlamada oldukça önemlidir. Satışlarınızı arttırmak, ürün ve hizmetleriniz hakkında daha fazla kişiye ulaşmak hedeflenmelidir. Bunları yapabilmek için arama motorlarının belirlediği algoritmalara da hakim olmalısınız. En büyük arama motoru olan Google, e-ticaret faaliyetleri için önemli fırsatlar sunuyor.

1- Google ücretsiz ürün listeleme hizmetini kullanın

Dijital ortamda görünürlüğü arttıran önemli bir unsur Serp’lerdir. Arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) ürünlerinizin ücretsiz şekilde görüntülenmesi mümkündür. Google, ücretli reklam fırsatlarının yanı sıra ücretsiz organik reklamlar kullanılabilmesine de fırsat verir. Satışlarınızı ve görünürlüğünüzü arttırmak için bu fırsatları değerlendirebilirsiniz. Google aramalarında özellikle aynı zamanda fiziki bir mağazaya sahip olan işletmeler için birçok hizmet bir arada verilmeye başlandı.

e ticaret SEO
E-Ticaret Satışlarını Arttırmak İçin 3 Önemli Taktik 4

Ürünlerinizin Google’da ücretsiz olarak listelenebilmesi için;

  • Yerel envanter reklamlarına ve Google politikalarına uyun,
  • Ürün feedlerinizi Google Merchant Center üzerinden gönderin,
  • Google Merchant Center’da ürünlerinizin ücretsiz listelenmesine onay verin.

2- SEO ve CRO gibi optimizasyon çalışmalarını arttırın

Arama motoru optimizasyonu (SEO) ve dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) çalışmalarını arttırın. Kısa sürede daha fazla görünür olmak ve pazarlama faaliyetlerinizi arttırmak için arama etkinliklerinin güçlerini birleştirin. CRO pazarlama ile ilgili sonuçlarda oldukça etkilidir. CRO, sitenize gelen trafiği kontrol etmenizi ve sonuçlara göre yeni adımlar atmanızı sağlayan veriler sunar. Bu çalışmalar e-ticaret ziyaretçilerini potansiyel müşterilere dönüştürür.

digital marketing.jpg 1024x683 1
E-Ticaret Satışlarını Arttırmak İçin 3 Önemli Taktik 5

3- Ana sayfanızı küçük dokunuşlarla güncelleyin

E-ticaret sitesi tasarımlarında gözden kaçan konulardan biri ana sayfa güncellemeleridir. Oysa ana sayfada yapılacak küçük güncellemeler web ziyaretçilerinin dikkatini çeker ve değer sağlar. Ziyaretçiler ilk olarak ana sayfayı görür ve kullanıcı alışkanlıkları ana sayfaya göre şekillenir. Bu nedenle ana sayfa performansını yükseltmek her zaman başarı getirir. Çakışan ve dağınık mesajların temizlenmesi kullanıcı dikkatinin dağılmasını önler. Temel web görsellerinin kalitesi ve sayfa yükleme hızı arttırılmalıdır. Web sitesinin güvenli olması ve mobil uyumlu olması da e-ticaret başarısını arttıran unsurlar arasındadır.

Tutus Media olarak e-ticaret faaliyetlerinizin daha etkili olması için 7/24 hizmet sunuyoruz. Etkili ve kaliteli bir web sitesi tasarımı, Almanca Seo hizmetleri ve Google Ads hizmetleri için iletişime geçebilirsiniz.

eticaret mid
E-Ticaret Satışlarını Arttırmak İçin 3 Önemli Taktik 6