Yerel işletmelerin güzelliğini ve topluluklar üzerindeki etkilerini görmemek mümkün değil. 

Küçük alışveriş kavramı her zaman olacak olsa da son yıllarda iyice zayıflamış durumda. Gelişen dijital dünya ile birlikte yerel olarak kalmak ya da ulusal olmak tamamen tercih meselesi.

Evet, yerel olarak kalmak mı yoksa markanızı ulusal bir markaya dönüştürmek mi istersiniz?

Müşterilerinizin Deneyimini Geliştirin! 

Fiziksel bir mağazanız olduğunda, özellikle bu dönemde müşterileriniz için hem güvenli hem de akılda kalıcı bir online alışveriş deneyimi oluşturmak çok önemlidir.

Alışveriş yapanların büyük perakendeciler yerine işletmenizi seçmelerinin bir sebebi olmalı değil mi? 

  • Müşterilere, teslim alma ve teslimat için ön sipariş verme gibi güvenli alışveriş alternatifleri sunun!
  • Ya da müşterilenizin e-ticaret mağazanızdan sipariş vermeleri için bir şeyler yapın! Bunun için tabii ki ilk önce sektörünüze uygun bir e-ticaret sitesi tasarımı yaptırmanız gerekiyor!
e ticaret SEO
Yerel İşletmenizle Büyük Hayallerinizi Gerçekleştirmenin Yolları! 4

Dijital Pazarlama Kapasitenizi Geliştirin!

İşletmeler ayakta kalabilmek için dijital ticarete geçmek zorunda. Yeni platformlardan siz de markanız adına yararlanın ve şunları yaparak cironuzu arttırın!

  • Müşterileri evde kalmaya ve güvende kalmaya teşvik etmek için yalnızca internet sitenizden sattığınız ürünler olsun. Böylece web sitenize müşterilerinizi alıştırabilirsiniz. Yani e-ticaret sitenizde mağazanızda olmayan özel ürünler sunun!
  • Kampanyalarınızı, haberlerinizi, özel ürünlerinizi hedef kitlenizle paylaşmak için sosyal medyayı iyi kullanın ve sürekli güncel tutun!
  • Web sitesi deneyiminizi geliştirmeniz de iyi bir e-ticaret için şarttır. Tutus Media’nın hazırladığı bütün e-ticaret sitelerinin güvenli ve hızlı bir alışveriş deneyimi sağladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, hazırlanan sitelerin yakınlarda yaşayan insanların sizi bulabilmesi için yerel arama motoru optimizasyonuna yani SEO’ya uyumlu olacağını da hatırlatalım.  
WordPress Altyapısı
Yerel İşletmenizle Büyük Hayallerinizi Gerçekleştirmenin Yolları! 5

Bir Yarışma veya çekiliş düzenleyin!  

İşletmenizi pazarlamak, takipçi sayınızı artırmak ve katılımı artırmak için bir yarışma veya çekiliş düzenlemeyi deneyin. Daha geniş bir kitleye ulaşmak için diğer yerel şirketlerle de ortak olabilirsiniz.

E-ticaret sitesi için hala ikna olmadınız mı?

  • Yakınlarınızdaki Google aramalarının %28’inin satın almayla sonuçlandığını biliyor musunuz? Komşularınız şu anda uzaklardan sizin sattığınız bir ürünü satın almış olabilirler… Evet, müşteri kaybediyorsunuzzzz!
  • Akıllı telefon kullanıcılarının %54’ü iş yerinizin çalışma saatlerini, %53’ü de iş yerinizin yol tarifini aradığını söylesek, sizi hala ikna edemez miyiz?
  • Küresel alışveriş yapanların yaklaşık %45’i e-ticaret sitelerini kullanıyor ve ardından mağazadan teslim alıyor, desek…

Yerel de olsanız markanız için e-ticarete başlamak istiyorsanız Tutus Media’nın daha önce yapmış olduğu e-ticaret sitesi tasarımlarına bir göz gezdirin! Unutmayın, işlerinizi dijitale taşımak lüks değil geleceğiniz için bir elzemdir.

E-Ticaret web sitenizi kısa sürede kurarak 7/24 verdiğimiz Support hizmetiyle siz de markanızı farklı bir konuma getirebilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçin!

fussmatten
Yerel İşletmenizle Büyük Hayallerinizi Gerçekleştirmenin Yolları! 6