Gelişen teknoloji ve internet ağları yeni bir pazarlama ortamı oluşturdu. Dijital ortamda var olmayı gerekli kılan bu teknolojik gelişmeler yeni alanlar açtı. Bu ortamda var olmak ve etkin bir şekilde faaliyet göstermek için ilk kurallardan biri ise dikkat çeken, kaliteli bir web sitesine sahip olmaktır.

Profesyonelce hazırlanmış e-ticaret sitesi tasarımları, kurumsal web sitesi ya da kişisel web siteleri dijital ortamda vitrin rolünü üstlenmiştir. İşletmeler için de dijitalde var olmanın yolu güvenilir, kaliteli ve görsel olarak iyi tasarlanmış bir internet sitesine sahip olmaktan geçer. İşletmeniz için web sitesi kurmak ve tasarlamak bu nedenle oldukça önemlidir. Profesyonel destek alarak daha etkili bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

tutus media web tasarim almanya
İşletmeler için web sitesi kurarken dikkat edilecek 10 kural! 4

İşletmeler için başarılı web sitesi kurmanın 10 adımı:

  1. Marka oluşturmanın en önemli yollarından biri güçlü bir web sitesidir
  2. Öncelikle web sitenizi oluşturmaya başlamadan önce iyi bir planlama yapmalısınız
  3. Web sitesi oluştururken kodlama gibi teknik bilgiler bilmeniz gerekmiyor fakat güvenilir hosting ve internet sitesi sağlayıcıları seçmeniz önemlidir.
  4. Web dünyasının kurallarına hakim olmak ve site tasarımını buna göre yapmak web sitenizin başarısını arttıracaktır. Bu nedenle sektöründe uzamanlaşmış Tutus Media gibi medya ajanslarından kolaylıkla yardım alabilirsiniz. Güçlerinizi birleştirerek daha etkili çalışmalar yapabilirsiniz.
  5. Hazır web sitesi tasarımları kolay bir kurulum gibi görülse de sektöre ve markaya özel revize edilmiş tasarımlarla daha kullanışlı web sitelerine sahip olabilirsiniz.
  6. Web sitenizin kullanımının kolay olması ve kullanıcıların sitede rahat hareket etmesi gerekir. İşletmenizin pazarlama faaliyetleri ve marka değeriniz bu şekilde artabilir. Web sitenizde istediğiniz değişiklikleri yapabilmelisiniz.
  7. İnternet sitenizin arama motorlarında görünür olması ise SEO çalışmaları ile mümkündür. Avrupa Medya Ajansı Tutus Media SEO çalışmaları ile sitenizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Sosyal medya hesap yönetimi ve dijital pazarlama stratejileri ile rakipleriniz arasından sıyrılabilirsiniz. SEO, anahtar kelime çalışmaları, sosyal medya yönetimi, içerik ve tasarım bir bütün olarak düşünülmelidir. Sitenizin başarısı bunları etkili kullanmanıza bağlıdır.
  8. Dijital ortamda kullanıcı adı verilen potansiyel müşterilerinizin web sitenizdeki hareketlerini kontrol etmeli ve bu davranışlara göre stratejiler belirlemelisiniz.
  9. İşletmenizin büyüme planları arasında web sitesi de yer almalı ve işletmenizle dijital ortamdaki varlığınızın büyümesi paralel olmalıdır.
  10. Web sitenizin bir emek ve süreç sonunda büyüyeceğini unutmamalı ve sabırlı bir şekilde çalışmalarınızı sürdürmelisiniz.
beynur1
İşletmeler için web sitesi kurarken dikkat edilecek 10 kural! 5

360 Derece Medya Ajansı Tutus Media olarak Avrupa Medya planlamasından Almanca SEO’ya ve sosyal medya yönetimine kadar hizmet veriyor ve işletmenize sıfırdan bir web sitesi kurulumunda 7/24 yanında oluyoruz. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

shutterstock 1059170765
İşletmeler için web sitesi kurarken dikkat edilecek 10 kural! 6