E-ticaret sitesi web güvenliği, web siteleri için oldukça önemli bir unsurdur. Tasarım, içerik ve karlılık açısından ne kadar başarılı olursanız olun, web güvenliğinin sağlanamaması web sitelerini bekleyen en büyük tehlikelerden biridir. Yeni kurulan web sitesi sahipleri çoğu zaman bu tehlikeyi göz ardı etse de sonuçları ağır zararlar oluşturmaktadır. Web sitenizin güvenliğinin ve en önemlisi müşterilerinizin güvenliğinin ihlal edilmesi maddi- manevi birçok sorunu birlikte getirir. Yaşanan güvenlik sorunları marka değerinize ve kurumsal kimliğinize de zarar verir. Bu olumsuz durumları yaşamamanız için  Tutus Media olarak e-ticaret sitesi web güvenliği alanında uzman ekibimizle hizmet sunuyoruz.

E-ticaret sitesi web güvenliği tehditleri nelerdir?

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar aynı zamanda potansiyel müşterilerinizdir. Özellikle e-ticaret sitelerinde kullanıcılardan e-posta adresi, telefon numarası ve fatura adresi gibi veriler istenmektedir. Bu verilerin hackerların (korsanların) eline geçmesini önlemek için e-ticaret sitesi web güvenliği üst seviyede olmalıdır. Türkiye’de ve dünyada özellikle küçük işletmeleri hedef alan bu tür saldırılar birçok olumsuz durumu beraberinde getirmektedir.

shutterstock 142152166
E-ticaret sitesi web güvenliği için neler yapılmalı? 3

En sık rastlanan e-ticaret sitesi web güvenliği ihlalleri şu şekilde yapılmaktadır;

  • Dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırıları
  • Kötü amaçlı yazılımlar
  • Enjesiyon
  • Sıfır gün açıkları,
  • Kaba kuvvet saldırıları
  • Web siteleri arası komut dosyası çalıştırma (XSS)
  • Kullanıcı/müşteri kaynaklı güvenlik açıkları

E-ticaret sitesi web güvenliği nasıl sağlanır?

E-ticaret sitesi web güvenliği ile hem işletmeniz hem de müşterilerinizin verileri korunur. Bu nedenle güvenli bir ortamda e-ticaret yapmak için öncelikle güvenlik açıklarını en aza indiren web sitesi oluşturucuları ve hosting sağlayıcıları tercih edin. Dünyada yaygın bir şekilde kullanılan hosting sağlayıcılar sizlere önemli yardımlar sunar ve güvenliğinizi sağlar. En iyi hosting şirketine karar verirken depolama, bant genişliği, ölçeklenebilirlik, güvenilirlik, yedeklemeler, güvenlik ve 7/24 teknik destek sağlayıp sağlamadığını göz önünde bulundurun.

shutterstock 495983605
E-ticaret sitesi web güvenliği için neler yapılmalı? 4

E-ticaret sitesi web güvenliğini sağlamak ve müşterilerinizin verilerini korumak için başlıca 3 ana nokta vardır;

  • SSL Sertifikası kullanmak
  • Güvenilir bir hosting sağlayıcı tercih etmek
  • Web sitenizin ve kullandığınız eklentileri sürekli güncellemek

Güvenilir bir alışveriş ortamı oluşturmak işletmeniz için hayati öneme sahiptir. Tutus Media olarak e-ticaret sitenizin güvenliği noktasında yapılması gereken adımları profesyonel ekibimizle sağlıyoruz. SSL sertifikası oluşturma, güvenilir hosting sağlayıcılarını kullanma ve sitenizi güncel tutmak için Tutus Media ile iletişime geçebilirsiniz. 7/24 hizmetinizdeyiz…