Yeni kurulmuş, ürettiği veya sağladığı yeni bir ürün veya hizmetle daha yolun başında olan şirketlerin, özellikle dijital ortamda tutunabilmeleri için belli başlı temel kriterler bulunur. Bu kriterler, profesyonel hazırlanacak bir web sitesi üzerinden hem bilinirliğinizi hem de gelirinizi arttırır.

Çoğu şirket, alanında profesyonel olan ajanslardan, SEO hizmeti veya reklamcılık hizmetleri alarak işlerini sağlama alırlar.

SEO, bir şirketin genel olarak İnternet ortamındaki itibarının büyük bir kısmını oluşturur ve yeni kurulmuş olan her işletme öncelikle bu konunun üstesinden gelmelidir.

Eğer yeni yola çıkmış bir şirketseniz, şirketinizin bir web sitesine sahip olmasının yanı sıra bu sitenin SEO stratejisini de göz ardı edemezsiniz. Peki yeni kurulmuş şirketler, ya da İnternet ortamında açılım ve pazarını genişletmek isteyen şirketler, öncelikle neleri bilmeli?

shutterstock 530180857
Yeni Şirketler İçin Dijital Pazarlama Yolunda 3 Önemli Tavsiye! 4

Markayı yansıtan doğru bir alan adı

Öncelikle; yaptığınız ya da yapacağınız işi doğru isimlendirmek çok önemli. Şirketinizin ne için kurulduğu, hangi temeller üzerine inşa edileceği gibi başlıklar bu açıdan çok önemli. Özellikle finansmanı düşünüldüğünde, bu ismin şirketinizin ilk ve çoğu zaman da tek ismi olacağını unutmayın.

Başlangıç şirketiniz için bir isme karar verdiğinizde, bir sonraki karşılaşacağınız zorluk bir alan adı belirlemek olacaktır. Şirketinizin ya da markanızın dijital pazarlama açısından, kullanacağınız alan adı pekçok değer içerir. Bir alan adı seçmek, şirketinizin adını seçmek kadar zor olabilir.

Şirketinizin adını içeren kısa ve basit bir alan adı her zaman daha tercih edilir olacaktır. Uzun bir isim veya rakamlar içeren bir alan adı kesinlikle kullanılmamalıdır. Bulunduğunuz sektörün ve yaptığınız işin doğasına uygun olarak belirleyeceğiniz özel bir isim, size daha çok fayda getirecektir. Alan adlarında “.com” uzantısı halen birçoğu tarafından tercih ediliyor ve bu uzantının da kendine göre getirileri bulunuyor. Anahtar kelimeleri kullanmanız da arama motorlarında üst sıralara çıkmanıza faydalı olacaktır.

Avrupa’da 360 derece medya ajansı olarak Tutus Media, bünyesinde bulunan profesyonel çalışanları ile öncelikle ciddi bir pazar araştırması yapar. Belirlenecek ismin, sloganın ve hatta şirket isminin en fazla fayda sağlayacak şekilde olması için en güzel önerileri bir araya getirir.

shutterstock 1043797903
Yeni Şirketler İçin Dijital Pazarlama Yolunda 3 Önemli Tavsiye! 5

Doğru anahtar kelimeleri kullanma

Başlangıç şirketinizin alan adıyla ilgili son kararı verdiğinizde, şimdi sıra bir sonraki durak olan “anahtar kelime” belirlemede. Ancak, bunu dikkatli bir şekilde yaptığınızdan emin olmanız gerekiyor. Eğer sektörde yeniyseniz, arama motorlarında üst sıralara çıkmak için iki kat çaba göstermeniz gerekebilir.

Bir başlangıç ​​şirketiyseniz, satışa yönelik kelimeler kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Bu şekilde yapmanız, belirli bir hizmet/ürün için sıralamaya girme şansınızın, bu stratejiyi gütmeyen diğer şirketlere kıyasla daha yüksek olmasını sağlayacaktır.

Tutus Media’nın uzman ekibi, SEO hizmetleri kapsamında şirketinizin websitesini, arama motorlarında en üst sıralara çıkacak şekilde düzenler. Bunu yaptığımız işler bölümünden görebilirsiniz.

shutterstock 360102092
Yeni Şirketler İçin Dijital Pazarlama Yolunda 3 Önemli Tavsiye! 6

Değer katacak yeni ve özgün içerik

Bu, her zaman uymanız gereken en önemli kural olmalıdır. İşletmenizin bir web sitesinin olmasının belli bir nedeni var; Kitlenizi sektörünüzle ilgili içerik hakkında bilgilendirmek ve en son güncellemeler hakkında haberdar edilmelerine yardımcı olmak. Bu nedenle, web siteniz varsa SEO ile devam etmek istiyorsanız, kaliteli içerik oluşturmalı ve kitleniz için tüketmelisiniz.

Tutus Media ekibi, şirketinizin web sitesini hazırladıktan sonra işi orada bırakmaz. Sitenin canlı olması ve sürekli “hedef kitleye” ulaşmak için hareket içermesi için, belirli aralıklarla makaleler yayınlar. Bu şekilde içerik üreticiler tarafından oluşturulmuş metinler, içerik editörlerinin de katkısıyla siteniz canlı bir sayfaya dönüşür.

Avrupa çapında birçok şirket için SEO çözümleri sağlayan Tutus Media, güvenilir ve profesyonel çözümler sunar. Google ile ilgili gelişmeleri ile yakından takip eden Tutus Media, bir web sitesi, SEO optimizasyonu, kurumsal kimlik ve ilgili çalışmalar oluşturmak için tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Avrupa SEO hizmeti için ücretsiz bir şekilde SEO Analizi alabilirsiniz.