WordPress Altyapısı dışında web site altyapısı için birçok farklı sistem kullanılabilmektedir. Sektördeki farklı altyapılar arasında en çok tercih edilen ise WordPress altyapısıdır. Peki neden WordPress altyapısı bu kadar çok tercih edilmektedir? Faydaları nelerdir? Bu soruların cevabını yazının devamında bulabilirsiniz.

WordPress altyapısının tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri açık kaynak kodlu olmasıdır. Bu özellik sayesinde altyapı herkes tarafından kolayca geliştirilebiliyor. Kolay kullanım ve anlaşılabilir olması da sektördeki en çok tercih edilen sistem olmasının başka bir sebebidir. Website kontrol panelinin kolay kullanımı, web sitenizi kolayca yönetmenize olanak sağlamaktadır.

Diğer bir taraftan, sitenizin SEO ve Google indeksleme açısından WordPress altyapısına sahip olması diğer altyapılardan daha faydalıdır ve hep öndedir diyebiliriz. 

WordPress web sitesi yaptırmak, Web sitenizin SEO ve Google indeksleme yönünden diğer altyapılarla tasarlanmış sitelerden bir adım önde olacağı anlamına da geliyor. WordPress altyapısı sayesinde SEO harcamalarınız olabildiğince azalacaktır diyebiliriz. WordpRess altyapısına ekleyeceğiniz SEO eklentileri sayesinde Google’da indeksleme ve ilk sıralara çıkma daha da kolay olacaktır. Bunun dışında, sitenizin blog kısmında da yazılan yazılar WordPress altyapıs sayesinde Google’da daha hızlı endekslenecek ve üst sıralara çıkma daha kolay olacaktır.

WordPress Altyapısının Faydaları Nelerdir?

WordPress Altyapısı
Neden WordPress Altyapısı Tercih Ediliyor? Faydaları Nelerdir? 2

Genel olarak birçok faydası olan WordPress Altyapısının en çok bilinen faydalarını kısaca sıralayalım:

  • Basit bir kontrol paneline sahip olduğu için kolay şekilde sitenizi yönetebilirsiniz. Ek bir desteğe ihtiyaç duymadan kendiniz gerekli güncelleme ve değişiklikleri yapabilirsiniz.
  • Farklı eklentilerle blog, haber, duyuru vs gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  • Çok fazla tema seçeneği olduğu için istediğiniz zaman sitenizin görüntüsünü değiştirebilirsiniz.
  • WordPress güvenli bir altyapıdır ve web siteniz olası tehditlere karşı koruma altındadır.
  • Saniyeler içerisinde web sitenize takvim, video oynatıcı, harita, canlı destek hattı ve görsel galerileri gibi alanlar ekleyebilirsiniz.
  • WordPress alt yapısında 120’den fazla dil seçeneği mevcuttur.

Tüm bu özellikleri göz önüne alındığında, WordPress altyapısına sahip bir web sitesinin diğer altyapılara karşın daha avantajlı olduğu su götürmez bir gerçektir. Profesyonel WordPress altyapılı web site için Tutus Media profesyonel yazılım ekibine güvenebilirsiniz.