Toplumsal ve sosyal hayattaki dönüşüm internet kullanma alışkanlıklını da değiştiriyor. Herkesin internete daha kolay ulaştığı bir ortamda ihtiyaçlar, hizmetler ve alışkanlıklar için ilk başvurulan yer dijital ortamlar. Gıdadan sağlığa, eğlenceden eğitime, tekstil ürünlerinden elektronik cihazlara, ihtiyaç duyulan ne varsa ilk olarak web dünyasından aranıyor ve büyük oranda ihtiyaçlar internet üzerinden karşılanıyor. Bu durum e-ticaret site tasarımlarının önemine dikkatleri çevirirken aynı zamanda özellikle marka ve firmalar için bu alana daha fazla yatırım yapmaları gerekliliğini de ortaya çıkarıyor.

fussmatten coverİnternetten Faydalanma Oranı Arttı

İnsanların ruhsal, bedensel, fizyolojik ve psikolojik tüm ihtiyaçları için başvurduğu yeni bir dünya var: Dijital dünya.

İnternet, birçok şeyi ayağınıza getiren hatta evden dahi çıkmadan neredeyse tüm dünyayla iletişim kurduğunuz ve ihtiyaçlarınızı temin ettiğimiz bir alana dönüştü. Son günlerde yaşanan koronavirüs (Covid-19) salgını ise internetten faydalanma oranını %100’lere çıkarmış durumda. Mailler gönderme, internetten şirket ve iş toplantıları yapma, gıda veya tekstil ürünleri alışverişi, film, müzik, eğlence, oyun, online eğitimler… Tüm bunlar için bilgisayarlar karşısında saatler harcanıyor.

Kullanıcılarınıza Farklı Alanlar Hazırlayın

Pazarlama ve reklam sektöründe dijitalleşme başlamış olsa da yaşanan yeni durum bu alanları daha etkin kullanmayı zorunlu kılmaktadır. Web siteleri hızlı bir şekilde bu değişime ayak uydurmak ve kullanıcıların yöneldiği yeni alanları tespit ederek kendilerini dönüştürmek durumundadır. Marka veya firma olarak bu değişime ayak uydurmanın ön şartı mutlaka kullanıcılara farklı alanlar oluşturmak ve onları kendi web sitelerine kanalize etmenin yollarını aramaktır. Firmalar mutlaka bulundukları bölgeler için Local SEO Hizmetleri için uzman kuruluşlarla iletişime geçmelidir.  Tutus Media olarak sizlere değişen kullanıcı alışkanlıklarını raporlayarak yeni reklam ve pazarlama stratejileri planlıyoruz.

Beklentileri Karşılayın

beynur1Kullanıcıların sürekli ziyaret ettikleri sitelerden beklentileri de değişmektedir. Tasarımsal olarak daha kaliteli bir site, arama motorlarında kolayca ulaşabileceği bir sayfa, site veya sayfada vakit geçirirken sunulan kolay kullanım imkanı, yol gösterici ve bilgilendirici içerikler, ürün karşılaştırması yapılabilecek sekmeler ve kolay ödeme ortamları gibi birçok faktör kullanıcıları/müşterileri web sitenize kanalize eden ve orada tutan özelliklerdir. Kullanıcının,  Ne kazanıyorum? Vaktimin ne kadarını geçiriyorum? Neye ne kadar harcıyorum? gibi soruları gündemine alması web sitenizin başarısıyla paralel gelişen etkenlerdir. Dijital ortamda sosyal ve ticari başarınıza katkı sunmak için Tutus Media olarak yanınızdayız. Web sitenizi dönüştürmek ve yeni ihtiyaçlara göre güncellemek için vakit kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin!