Yapılan araştırmalara göre son 3 yılda bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar üzerinden internet kullanımı arttı. Bunun sonucu olarak da internet kullanıcılarının büyük bir kısmının alışverişlerini e-ticaret siteleri üzerinden yaptığı görülüyor. Özellikle gençlerin alışverişlerini internet üzerinden yaptığını söylemek yanlış olmaz.

Sosyal medyaların da online alışverişin artmasında etkisi oldukça fazla. E- ticaret siteleri bu durumu görünce Facebook’ta “öne çıkarma” Google’da “önde çıkma” yöntemlerini kullanmaya başladılar.

Google’ın yaptığı bir açıklamaya göre internet kullanıcılarının yaklaşık yüzde 90’ı sosyal medyayı sıklıkla kullanıyor. Peki, rekabetin bu kadar çetin ve kullanıcısının bu denli çok olduğu sosyal mecralarda e-ticaret siteleri dikkat çekmek için en yapmalı? Yapılması gereken ilk iş sosyal medyayı profesyonel bir ekibe teslim etmek… Başarı için başka bir seçenek yok.

Tutus Media ile Sosyal Medya Yönetimi!

Tutus Media SEO hizmeti verdiği firmalara profesyonel olarak sosyal medya hizmeti de vermektedir. Ağırlıklı olarak Avrupa’daki Türk firmalarına hitap eden firmamız hem Almanca hem de Türkçe sosyal medya yönetimini başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sosyal medya yönetimi sadece birkaç cümleyi paylaşarak yapılmaz. Hazırlanan etkileyici metinlerin yanı sıra hazırlanan görseller ve zamanında hedef kitleye yönelik yapılan reklamlarla yapılır.

Tutus Media ekibi hem Almanca hem Türkçe sosyal medya yönetimi ile Avrupa’daki Türk firmalarına büyük kolaylık sağlıyor. Sosyal medya üzerinden yapılan bütün satışlar haftalık raporlarla müşterilerimize sunuluyor.

Sosyal medyalarını yönettiğimiz birkaç firmayı örnek olarak verelim:

Burambal:

A’dan Z’ye bütün medya hizmetlerini verdiğimiz Burambal için hem Almanca hem de Türkçe Twitter, Facebook vb. mecralarda haftada iki kere özel görsellerle hazırlayıp paylaşımlar yapıyoruz.

https://twitter.com/search?q=Burambal&src=typd

https://www.facebook.com/burambal.de/?fref=ts

https://www.instagram.com/burambalde/?hl=tr

Enkafood:

Şafak tulum peynirleriyle her zaman Avrupa’da aranan bir tat olan Enkafood için de Tutus Media bütün medya hizmetlerini verdiği gibi sosyal medya yönetimini de başarıyla yapmakta…

https://www.facebook.com/enkafood/?fref=ts

https://www.instagram.com/enkafood/

Mevlana Çay:

Mevlana seylan çayını bilmeyeniniz yoktur. Tutus Media olarak; Sri Lanka’nın el değmemiş doğasında ilk açan filizlerin elle toplanmasıyla elde edilen Goran Tee Mevlana Seylan Çayı’na yakışır bir sosyal medya yönetimi gerçekleştiriyoruz. Paylaşımlarımızda canlı ve albenili görsellerimizi seylon çayıyla süslüyoruz.

https://www.instagram.com/mevlanacayde/

https://www.facebook.com/mevlanacay.de/?fref=ts

Modamilyon:

Bayanların alışverişlerinde yeni trend olan Modamilyon, alışveriş siteleri arasındaki yükselişini Tutus Media ile sürdürüyor.

https://www.facebook.com/modamilyon/?fref=ts

https://www.instagram.com/modamilyon/

Bu firmalar gibi daha bir çok örnek verebiliriz.  Tutus Media tam anlamıyla medya şirketi olarak sosyal medya alanında da yaptığı çalışmalarla firmaların marka değerini arttırıyor ve cirolarının da yükselmesini sağlıyor.

Siz de bu ayrıcalıktan mahrum kalmamak için e- ticaret sitenizin sosyal medya yönetimini Tutus Media’nın uzman ekibine bırakın! Gerisini düşünmeyin!