E-ticaretin ve sosyal mecra kullanımlarının günden güne arttığı bu dönemde markanızın kazançlı çıkması için farklı ticaret modellerini de kullanmanız gerekiyor. E-ticaret markaları için ürünlerin depolandığı ve paketlendiği büyük alanlara ihtiyaç olabilir. Bilhassa ürünlerinize özel bir deponuz yoksa e-ticaret yapmak hayalden öteye gitmez. Günümüzde oldukça popüler olan Dropshipping ya da stoksuz satış sistemi ile ise herhangi bir depoya ihtiyaç duyulmaz. Dropshipping için markanıza uygun bir e-ticaret sitesi tasarımı yaptırmak ve birkaç satış ağı yakalamanız yeterlidir.

E-ticaret sitenizde ürün gamınız yüksekse Dropshipping tam size göre!

Z ve Y kuşağın yüzde 90’ının alışverişlerini online tercih ettiğini biliyor musunuz? Evet, bir satış mağazanız varsa e-ticaret yapmak artık elzem bir durum. Büyük bir kitle sizin ürünlerinizi bekliyor ve sizin ürün gamınız yüksek ise stoksuz gönderim tam size göre. Üstelik pandemi döneminde e-ticaretin arttığını düşünürsek dropshipping girişimi için en uygun zamanın şimdiki zaman olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

shutterstock 1690590280
Stoksuz satış dropshipping nedir ve nasıl yapılır? 3

Dropshipping nedir?

Sermaye konusunda sıkıntı yaşayan markalar online mağaza aracılığıyla geniş ürün yelpazelerini genel anlamda Dropshipping sistemiyle sunuyorlar.

  • Alt yapısı hazır bir marka ile ürünlerini satmak için anlaşıyorsunuz. Yani tedarikçinizi seçiyorsunuz.
  • Ürünleri e-ticaret sitenizde sunuyorsunuz.
  • Sosyal medyalardan e-ticaret siteniz için tanıtımlar yapıyorsunuz.
  • Satın alımlarda satın alma fişi markaya düşüyor ve ürün kargolanıyor.
  • Siz sadece faturayı online gönderip kazancınızı hesaplıyorsunuz.

Bu sistemin tam manasıyla nakliye ve envanter yönetimini kolaylaştırdığı aşikar. Bu tür yaklaşımlar sermayesiz olarak bile markanızın büyümesini sağlamaktadır.

shutterstock 1547672906
Stoksuz satış dropshipping nedir ve nasıl yapılır? 4

Stoksuz satışın avantajları nelerdir?

  • Daha az bir sermaye ile yatırım yapabilirsiniz. Profesyonel hazırlanmış bir e-ticaret sitesi size yeterli gelecektir.
  • Daha az genel masraflarınız olur. Depo kiralamaya gerek yoktur. Kağıt küreğe girmeden hatta personel ihtiyacı olmadan Dropshipping yapabilirsiniz.
  • Dropshipping satış ile fiziksel bir yapıya bağlı kalmazsınız. Dağda bayırda, araçta evde istediğiniz zaman satış yapabilirsiniz.
  • Dropshopping tedarikçilerini bulmak çok kolaydır. Hatta onlar size başvururlar ve uygun olanları tercih edersiniz.

Evet, gördüğünüz gibi stoksuz satış için aslında ihtiyacınız bir e-ticaret sitesi tasarımıdır. Bunun için Avrupa’da 360 derece medya ajansı olarak Tutus Media markanıza uygun e-ticaret sitesi tasarımını kısa sürede size hazırlar.

7/ 24 Support hizmeti ile Tutus Media her zaman yanınızda…