Sosyal medya, hedef kitlenizin ilgisini çekmek için en iyi yerlerden biridir. Ancak seçtiğiniz platform ne olursa olsun, sosyal medyada başarılı olmanın birkaç altın kuralı vardır. Sosyal medya için hatırlanması gereken birkaç giriş ve çıkış olsa da, kaliteli sosyal medya yönetiminin en büyük bileşenlerinden biri görseldir. Bu çalışmamızda Tutus Media Profesyonel ekibinin sosyal medya için fotoğraf çekerken nelere dikkat ettiğini göreceksiniz.

Sosyal medya yönetiminin 3 altın kuralı nedir?

  1. Markanızı ya da ürünlerinizi tanıtmadan önce ilgi çekici ve eğlenceli olun
  2. Hesaplarınızı aktif olarak güncelleyin
  3. İnsanlar görseldir, onlara bakmaları için güzel bir şey verin

Fotoğrafçı değilseniz veya aşırı görsel bir markanız yoksa sosyal medya hesaplarınız için fotoğraf çekmek zordur. Neyse ki, Avrupa’da 360 derece Medya ajansı olan Tutus Media sizler için uygun şartlarda markanız için fotoğraf çekimi yapabilir. Ekibimizle güzel görüntülere oldukça kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

İşte verimli ve üretken bir mekan ve ürün fotoğraf çekiminin nasıl organize edildiğine dair adım adım kılavuzumuz:

dolce desserts imaj foto
Sosyal medyanız için çok özel fotoğraflar çekiyoruz! 8

Çalışma planı hazırlıyoruz

Plan, program her işin başında yapılması gerekir. Sosyal Medya için fotoğraf çekimlerinde de ekibimiz ilk önce çalışma planı hazırlıyor.

Bir kafeniz var bizden fotoğraf çekimi ile ilgili destek istediniz. Örneğin, yakın zamanda kafenizin menüsünü değiştirmeyi planlıyorsanız bu büyük fırsattır. Yeni yemeklerinizin fotoğraflarını çekip sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak iyi bir fikir olacaktır. Yenilik ve değişimler çoğu zaman başarılı bir kampanya için fırsatlardır. Markanız için bu değişimleri takip ederek çalışma planı hazırlıyoruz.

fussmattenprofi fotograf cekimi8
Sosyal medyanız için çok özel fotoğraflar çekiyoruz! 9

Bir çekim listesi yapıyoruz

Tam olarak ne çekmemiz gerektiğini anladıktan sonra, bu öğeleri bir çekim listesi halinde derliyoruz. Basitçe söylemek gerekirse, bir çekim listesi, nihai sonucun hangi ortamda (örn. fotoğraf, video, GIF) ve hangi açıdan (örn. düz, yakın çekim) olması gerektiğine ilişkin bilgilerle birlikte, neyi ve hangi sırayla çekeceğimizin ayrıntılı bir listesini hazırlıyoruz. Neyin, nasıl ve hangi sırayla olması gerektiğine dair ayrıntılı bir fikre sahip olmak çok önemlidir. Hiçbir şeyi kaçırmamamıza ve çekimlerimizi çok daha verimli hale getirmemize yardımcı olacaktır.

Çekim için mekanı düzenliyoruz

Çekim listesini derledikten sonra çekimlerimizi nerede yapacağımızı düşünmenin zamanı geldi. Seçtiğimiz yer çekim nedenimize bağlı olacağından olasılıklar sonsuzdur. 

Hangi sektör olursa olsun mutlaka biraz arka plan toplayarak kendimize mini bir stüdyo kuruyoruz! Neye karar verirsek verelim, markanızı ve hedef kitlenizi daima aklımızda tutuyoruz.

Profesyonel ekipmanlarımız ve ekibimizle çekimlere hazırız

Avrupa Profesyonel Mekan Fotoğrafları ve Ürün Fotoğrafları için profesyonel bir ekibe sahibiz. Uluslararası yarışmalardan ödüllü ekibimiz son model ekipmanlarla markanıza uygun çekimlerinizi kısa sürede hazırlayacaklardır.