Sosyal medyada başarılı olmamanız için hiçbir neden yoktur ancak, öncelikle hedeflerinizi ve amaçlarınızı doğru belirlemelisiniz.

Markalar için hizmet verdiğimiz sosyal medya yönetiminde ilk olarak markanın hedef ve amaçlarından yola çıkıyor. Sosyal medyada var olmanın bir çok amacı olabilir. Kişisel bloglar için beğenilmek ve takip edilmek amaç olarak belirleniyor ancak, markalar için durum bazen çok farklı olabiliyor. Bu amaçları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Sosyal medya aracılığı ile marka bilinirliğini arttırmak.
  Bir çok marka, sosyal medyadaki varlığını tamamen ismin bilinirliğini arttırmaya yönelik olarak tercih etmektedir. İnternet üzerinden herhangi bir ürün satışı gerçekleştirmiyor olsanız dahi, sosyal medyadaki bilinirliğiniz markanıza pozitif değer katacaktır.
 • Marka, Hizmet veya Ürün algısını arttırmak.
  Kullanıcıların tanıdığı bir markanın stratejilerini bilmesi önemli bir durumdur. Sosyal medyadaki bilinirliğiniz ile, hizmet veya ürünlerinizin kullanıcılar üzerindeki etkilerini de ölçebiliyor hale gelirsiniz.
 • Marka, Hizmet veya Ürün deneyimini yaşatmak ve geri bildirim almak.
  Dış dünyada gerçekleştirdiğiniz hizmet veya ürün satışlarında kullanıcıların memnuniyetine veya şikayetlerine çok kolay ulaşamayabilirsiniz. Sosyal medya sayesinde, ürün veya hizmetinizden yararlanan kullanıcıların görüşlerini takip eder, stratejilerinizi de buna göre belirleyebilirsiniz.
 • Sosyal medyada marka temsilcileri yaratmak.
  Markanızı geniş kitlelere duyurmak için kullanabileceğiniz en iyi enstrüman sosyal medya olarak ön plana çıkıyor. Markanızın bilinirliğiyle birlikte, bir çok farklı bölgelerde yeni temsilciler yaratabilirsiniz.
 • Müşteri ve hedef kitle ilişkilerini geliştirmek.
  Sosyal medya ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutma imkanına sahip olursunuz. Müşterileriniz ile doğrudan kuracağınız iletişim sayesinde, hizmet verdiğiniz alandaki farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Siz de sosyal medyada var olmak ya da varlığınızı genişletmek istiyorsanız, profesyonel sosyal medya ekibimizle iletişime geçebilir, kendinize en uygun stratejileri belirleyebilirsiniz.