Genel

Mükemmel Sosyal Medya Reklamları İçin Attığımız 10 Adım!

By Nisan 5, 2022 No Comments

Her gün yeni işletmelerin açılması ve tüketicilerin dikkatini çekmek için daha fazla rekabet oluşturması nedeniyle, işletmenizin çevrimiçi ortamda fark edilmesini sağlamak daha da zorlaşıyor. Bu nedenle birçok şirket için hedef kitlelerine ulaşmak ve onları satın almaya ikna etmek için sosyal medya reklamları önem arzediyor.

Ancak mükemmel bir sosyal medya reklamı, biraz önsezi ve planlama olmadan ortaya çıkmaz. Potansiyel müşterileri gerçekten ikna etmek istiyorsanız, Tutus Media profesyonel ekibinin  önerdiği aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu adımları uygulamak size rekabette önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Evet, biz sosyal medyayı böyle yönetiyoruz… Rakiplerinizin her alanda bir adım önünde olmak istiyorsanız sosyal medya reklam yönetimi için neler yaptığımızı mutlaka görmelisiniz!

shutterstock 1831246705 1
Sosyal Medya Reklamları

1. Hedeflerinizi Tanımlıyoruz!

Başarılı sosyal medya reklam kampanyasının başlangıcı, hedeflerinizi tanımlamakla başlar. Reklamlarınızın çok özel ve ölçülebilir bir amacı olmalıdır. Bu şekilde, çalışıp çalışmadıklarını ve ne ölçüde işe yaradıklarını objektif olarak söyleyebileceksiniz. Ölçülebilir hedefler oluşturmak, birden fazla kampanyayı analiz etmemize de imkan sağlıyor, böylece en düşük performans gösterenleri iyileştirebiliyoruz ve en yüksek performansa sahip olanları ikiye katlayabiliyoruz.

2. Neyin Trend Olduğunu Sürekli Düşünüyoruz!

Güncel oluyoruz ve tanıtımlarınızı güncel tutuyoruz. 

Günümüzde trendler küreseldir ve sosyal medya reklamları bu alanını ele geçirir, bu nedenle neyin trend olduğunu ve bunun kampanyamıza nasıl uygulanacağını tasarlıyoruz. Bu şu anlama geliyor; dikey görüntüler, popüler kültür referansları vb. kullanıyor olabiliriz. Bu trend düşünceler yanında hazırladığımız sosyal medya içeriğinin hedef kitlenizden ayrılmamasını da unutmuyoruz.

3. İdeal Müşterinize Odaklanıyoruz!

Her zaman ideal müşterinize odaklanıyoruz. Pek çok işletme bunu yanlış anlıyor. Kendilerinin; neden harika olduklarına, ne sunduklarına odaklanırlar – ancak tüm reklamlar (ve genel olarak tüm pazarlama, hedef kitle için olmalıdır. Biz de bütün reklamlarınızı hedef kitlenize göre ayarlıyoruz.

shutterstock 684804493 1
Mükemmel Sosyal Medya Reklamları İçin Attığımız 10 Adım! 3

4. Sosyal Medya Reklamları İçin Her Zaman Netiz!

Yüksek kaliteli bir sosyal medya reklamı oluşturmak için şirketler, kullanıcıların ilgilenip ilgilenmediklerine karar verebilmeleri için tekliflerini kolay anlaşılır hale getirmelidir. Teklifinizin ne olduğu konusunda herhangi bir kafa karışıklığı varsa, müşterilerin geri dönüp bir sonraki şeye geçmeleri olasıdır. Bu yüzden reklam tekliflerimizde yoruma gerek olmadan anlaşılacak içerikler hazırlıyoruz. Kısacası bizimle birlikte siz de NET’siniz…

5. Harekete geçirici reklamlar hazırlıyoruz!  

Şimdiye kadarki en ilişkilendirilebilir, savunmasız, bilgilendirici, eğlenceli reklama sahip olabilirsiniz, ancak harekete geçirici bir mesaj olmadan, reklamınızın daha fazla kişiye ulaşması ve dokunması için harcadığınız çabalar boşuna olacaktır. Müşterinin sahip olduğu tüm duygular, ilişkilendirilebilirlik ve bilgiler, daha sonra ne yapılması gerektiğine dair mükemmel bir yönergeye sahip olmalıdır. Onsuz, reklamın tüm heyecanı gitmiş olacağı için bu harekete geçirme ivmesine çok önem veriyoruz.

6. Daha Fazla Optimizasyon İçin Plan Yapıyoruz!

Mükemmel reklam asla ilk denemede gelmez. Çeşitli seçenekleri daraltmak için A/B testi yapıyoruz. Birkaç deneme ile işiniz ve hedef pazarınız için en uygun formülü buluyoruz. 

7. Güçlü, İlgili Görselleri Seçiyoruz!

İyi bir sosyal medya reklamı oluşturmak için doğru mesajı ileten ve müşterileri doğru yöne iten alakalı, güçlü görseller kullanmak önemlidir. Seçtiğimiz görseller, kullanıcıların ilgisini çekebilir ve onları yapmalarını istediğiniz eylemi yapmaya teşvik edecektir.

8. Hikaye Anlatıyoruz!

Mükemmel sosyal medya reklamı bir hikaye anlatır. İşletmenizi veya ürününüzü insanlara doğrudan tanıtmaya çalışmıyoruz. Bunun yerine, ilgi alanlarını şirketiniz hakkında bir arka plan hikayesiyle oluşturuyoruz Hikayeler oluşturduğumuzda, daha fazla etkileşim ve daha fazla tıklama alacağımızı biliyoruz. 

9. İlgi Çekici, Değer Odaklı İçerik Hazırlıyoruz!

Dışarıda çok fazla içerik var ve daha da kötüsü, çok fazla reklam var. Reklamınıza günün her saatinde izleyicilerin dikkatini çekmesini sağlıyoruz ve hedef kitlenizi eğlendirerek öne çıkarıyoruz. Hedef kitlenizi (umarım) tanıyoruz, bu yüzden onlardan sizin için bir şey istemeden önce onlara onlar için tasarlanmış içerikler veriyoruz.

10. Kişiselleştiriyoruz!

Sosyal medya reklamınızın etkili olmasını istiyorsanız, onu kişiselleştirmemiz gerekiyor. Bu, reklamınızı farklı kitleler için değiştirmek anlamına geliyor. Tüm sosyal ağlar, insanları ilgi alanlarına, konumlara ve diğer ayrıntılara göre hedefleyebileceğiniz seçeneklere sahiptir. Birden çok hedef kitle grubu oluşturuyoruz ve her grup için kopyanızı ve resimlerinizi değiştiriyoruz. Bu şekilde yaptığımız paylaşımlarla aynı içeriği herkesle paylaştığınızdan daha iyi sonuçlar alıyoruz.

Siz de markanız için profesyonel bir sosyal medya yönetimi istiyorsanız mutlaka Tutus Media’dan bilgi almalısınız. 7/24 hizmetiyle Tutus Media yanınızda…