Web sitelerinin kullanıcı dostu olması gerektiğini artık biliyoruz. Sayfa ziyaretçilerinin fazla vaktini almadan amacına ulaşması hedeflenerek daha hızlı hizmet verilmesi bütün müşterilerin markalardan beklediği bir sonuçtur. Bunun için sayfa hızını artıran ve kullanıcı deneyimini iyileştiren teknik SEO dokunuşlarında bulunmak gerekiyor. E-ticaret siteleri ya da bireysel ya da kurumsal web siteleri için profesyonel bir SEO desteği ile sayfa hızı arttırılabilir ve kullanıcı dostu bir web site oluşturulabilir.

Gelişen teknolojiyle birlikte internet kullanımı da arttı. Artık milyonlarca insan başta alışveriş olmak üzere birçok şey için internet ve dolayısıyla web sitelerini kullanıyor. E-ticaret yapan firmalar için ziyaretçi çekmek, kullanıcıların sayfada sıkılmadan kalabilmesi ve nihai olarak alışveriş işleminin gerçekleşmesiyle kullanıcının sayfadan ayrılması hedeflenir. Kullanıcı deneyimini iyileştirerek ve hızlı bir sayfa oluşturarak hedefinize ulaşabilirsiniz. SEO teknikleri ile kullanıcı deneyimini iyileştirme ve sayfa hızını arttırma şansınız vardır.

almanya seo ajansi
Sayfa hızını ve kullanıcı deneyimini iyileştiren SEO değerlendirmeleri 3

Sayfa hızı nasıl arttırılır?

Sayfa hızının arttırılmasına yönelik çalışmalar arama motorlarında ön sıralara çıkmak ve kullanıcı deneyimini arttırmak için önemlidir. Teknik SEO ile web site hızı arttırılarak arama motorlarından tam puan alabilirsiniz. Sayfa hızını artıran ve kullanıcı deneyimini iyileştiren teknik SEO için aşağıdaki aşamalar dikkatle izlenmelidir;

  • Hosting seçimini doğru yapmak gerekir
  • Görseller optimize edilmelidir
  • Önbelleklemeden faydalanılmalıdır
  • Kod hataları düzeltilmeli
  • İçerik dağıtım ağı kullanılmalıdır
  • Gereksiz JavaScript, HTML, CSS kodları temizlenmelidir
  • Web site hızı testleri ihmal edilmemelidir
seo1
Sayfa hızını ve kullanıcı deneyimini iyileştiren SEO değerlendirmeleri 4

Kullanıcı deneyimini iyileştirme (UX)

User Experience (UX) kullanıcı deneyimin anlatmak için kullanılan İngilizce bir terimdir. Kullanıcıların sayfayı kullanırken genel kullanıcı memnuniyetini ölçümleyen etkileşimler toplamıdır. UX de temel olan, en bilgilendirici ve en kullanışlı tasarımla var olan etkileşim arttırıcı teknolojiyi kullanıcı karşısına çıkarmaktır. Etkili bir kullanıcı deneyimi (UX) oluşturmak için bazı temel etmenler vardır. Bunlar;

Tasarım

Arayüz tasarımı

kullanılabilirlik

Araştırma

İçerik stratejisi

Bilgi mimarisi

Bütün bu etmenlerin bir araya gelmesiyle kullanıcı deneyiminin daha iyi bir boyuta gelmesi sağlanır. A/B testleri ve web analiz araçlarının kontrolü ile ölçümleme yaparak sayfanızda kullanıcı deneyimini iyileştirme yoluna gidebilirsiniz.

SEO ile UX birbirini destekleyen ve arama motorlarında istenilen başarıyı yakalamayı amaçlayan çalışmalardır.

Tutus Media olarak sayfa hızını arttıran ve kullanıcı deneyimini iyileştiren teknik SEO desteği sunuyoruz. Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için uzman personelimizle iletişime geçebilirsiniz.