Microsoft Advertising, yeni bir reklam biçimi başlattı. İşte bu yeni türler için nasıl göründüğü, nasıl oluşturulacağı ve bilmeniz gereken diğer her şey!

Microsoft Advertising, multimedya reklamları adı verilen yeni bir duyarlı reklam biçimini duyurdu. Reklamlar, ilgi çekici, dikkat çekici reklamlar oluşturmak için reklamverenlerin resimlerini, başlıklarını ve açıklamalarını makine öğrenimini kullanarak birleştiriyor.

Multimedya Reklamları Nerede Sunulacak?

Multimedya reklamları Bing.com arama sayfalarında yayınlanacak ve SERP’in üst kısmındaki ana satırda veya sağ rayda belirgin bir şekilde öne çıkacak reklamlardır.

Sayfa başına yalnızca bir multimedya reklamı olacağından, aynı anda yalnızca bir reklamveren bir multimedya reklamı yayınlama imkanı vardır.

Multimedya Reklamları Neye benziyor?

Multimedya Reklamları, reklamverenlerin markalarını çekici, zengin bir reklam biçimiyle sergilemelerine olanak tanır. İşte neye benzeyebileceklerine dair birkaç örnek.

shutterstock 1794000262
Microsoft Advertising Arama İçin Yeni Multimedya Reklamları nelerdir? 3

Multimedya Reklamları Ne Zaman Kullanılabilir?

Multimedya reklamları resmi olarak tüm dünyada her zaman kullanılır.

Nasıl Başlarım?

Google’ın duyarlı görüntülü reklam oluşturmaya aşina olan kişiler, Multimedya Reklamlarının kurulumunu çok tanıdık bulacaklardır. Kanıtlar aynı zamanda Duyarlı Arama Ağı Reklamları oluşturma sürecine çok benzer, ancak metinle birlikte zengin görsel varlıkları kullanma becerisine sahiptir.

Hangi Resim Boyutlarını Kullanmalıyım?

Microsoft Advertising, reklamverenlerin 1,91:1, 1:1, 1:2 ve 4:1 olmak üzere 4 en boy oranının tamamında yüksek kaliteli resimlerin birden çok yaratıcı varyasyonunu yüklemelerini şiddetle tavsiye eder.

Multimedya Yerleşimi için Daha Agresif Teklif Verme

Aynı anda yalnızca bir multimedya reklam görüntülenebildiğinden, Microsoft Ads teklif ayarlama ayarlarını kullanıma sunmuştur. Reklamverenler, multimedya reklam yerleşimi için ek bir teklif değiştirici ekleme şansına sahiptir.

shutterstock 1104012194
Microsoft Advertising Arama İçin Yeni Multimedya Reklamları nelerdir? 4

Microsoft Multimedya Önerileri ve Otomatik Uygula

Microsoft Advertising, reklamverenlerin mevcut resim varlıklarını (resim uzantıları gibi) ve metin reklam varlıklarını ve ayrıca stok resimleri (yakında) kullanarak öneriler oluşturacaktır.

Öneriler bir hesaba eklendikten sonra, reklamverenlerin bunları uygulamak veya reddetmek için 7 günlük bir inceleme süresi olacak ve bunun ardından hesaba otomatik olarak uygulanacaktır. Reklamverenler ayrıca hesap düzeyinde otomatik uygulama işlevini devre dışı bırakır.

Yakındaki Geliştirmeler

Microsoft Advertising, yakın gelecekte aşağıdaki geliştirmeleri kullanıma sunmayı planlamaktadır:

  • Video da dahil olmak üzere ek zengin biçimlerle gelişmiş ana hat deneyimleri.
  • Perakende için Multimedya Reklamları: Multimedya Reklamlarının gücünü ürün feed’lerinizle birleştirir.
  • Ek Bing yüzeyleri ve Microsoft Audience Network’e genişletme.
  • Multimedya Reklamları için yeni BGBM tabanlı otomatik teklif stratejileri.
  • Zengin medya varlıklarınızın diğer reklam platformlarından ek içe aktarma fırsatları.

Bütün bu çalışmalar için Tutus Media’dan profesyonel destek alabilirsiniz. Siz de yenilikleri doğru adımlarla takip edin kazanan olun!