Teknolojinin çok hızlı ilerlediği ve yaygınlaştığı günümüzde, bilgisayarlar ve mobil cihazlar vasıtasıyla bilgiye anlık olarak ulaşmak mümkün. Gelişen internet teknolojisiyle ticaret ve pazarlama da dijital dünyaya taşındı. E-ticaret siteleri artık dijital ortamda olmak ve bu ortamın sağladığı avantajlardan faydalanmak için kendilerini geliştiriyor. Tutus Media olarak dijitalleşirken ihtiyacınız olan her aşamada yanınızdayız. E- ticarette gerekli olan ve birçok fırsat sunan kullanıcı deneyimi (UX) ise sürdürülebilir memnuniyet ve uzun süreli etki oluşturmada oldukça önemlidir. Web sitenizin tasarımı ve gelen müşteriyi sayfanızda tutmaya yarayacak özellikler ve satışa giden süreçteki tüm aşamalar ne kadar iyi tasarlanırsa kullanıcı deneyimi o kadar artacaktır ve satış hedefinize ulaşabileceksiniz. Bu nedenle 360 derece medya hizmeti sunan Tutus Media ile çalışarak hedeflerinize giden adımları profesyonel hizmetlerle birleştirebilirsiniz.

84208744 105484337615137 5371617347536664092 n
KULLANICI DENEYİMİ E-TİCARETE NELER KATAR? 4

E- Ticarette Kullanıcı Deneyimi Nasıl Olmalı?

E- ticarette önemli bir yere sahip kullanıcı deneyimi, bir  e- ticaret sitesinde beklentileri, ürünle ilgili hareketlerinin nasıl olacağı, e- ticaret sitesinin nasıl dizayn edilmesi gerektiği hakkında bilgi verir. Tutus Media e- ticaret sitenizi kurarken sizlere deneyimlerini aktarır ve kullanıcı deneyimini optimal seviyeye getirir. Kullanıcı deneyimi sitenin kullanım kolaylığı demek değildir. Kullanıcı deneyimi e-ticaret sitesindeki her alanın kullanıcıyla etkileşimini içerir. Kullanıcı deneyimlerinin gözlemlenmesi e- ticaret sitesinin gelişmesine sağlar. E- ticaret, kullanıcıların alış verişlerini faaliyetlerini, fiziki mağaza yerine ev, otobüs veya ofis gibi rahat ortamlarda yapma imkanı sunar. Bu sebeple müşterilere e- ticaret sitesinde sağlanacak kolay menü seçenekleri sunmak kullanıcı etkileşimini kolaylaştıracaktır. Kullanıcının etkileşimini kolaylaştıracak her seçenek e- ticaret sitemize katkı sunar.

81476797 483008199069874 321474893317327283 n
KULLANICI DENEYİMİ E-TİCARETE NELER KATAR? 5

E- Ticaret Sitesinde Kullanıcı Davranışları Nelerdir?

E- ticaret sitemizin en önemli hedefi satış yapmaktır. Bazen sepete atılan ürünlerin alınmasından son anda vazgeçilebilir. Genellikle ürünün satın alınmaması, yeterli yönlendirmenin olmamasından kaynaklanmaktadır. Banka ve kredi kartı ödemelerinde yaşanan problemler de bu sebepler arasındadır. Kullanıcı, satış işleminin son aşamasına kadar her adımda yönlendirilmelidir. Dijital dünyada genel olarak kullanıcılar girdikleri ilk siteden alışveriş yapmazlar. Birçok sitede aradıkları ürünleri incelerler. Sitenizi ziyaret edip giden müşteri tekrar döndüğünde yaş ve cinsiyet bilgisi ve ilgilendiği ürünlerle ilgili bilgiler kayıt altına alındığı için yönlendirme ve satış daha kolay olabilmektedir. Bu sebeple kullanıcı deneyimleri oldukça önemli verilerdir.

mobil hız tutus
KULLANICI DENEYİMİ E-TİCARETE NELER KATAR? 6

E- Ticarette Sadık Müşteri Nasıl Kazanılır?

E- ticarette başarılı olmak için kullanıcı deneyiminin büyük rolü vardır. Analiz programları ile siteminizin ziyaretçi sayıları, hangi ürünü kaç kişinin görüntülediği, en çok satılan ürün analizleri yapılmalıdır. Tutus Media olarak e- ticaret sitenizi ziyaret eden kullanıcıların davranışlarını kişiselleştirilerek, marka imajı ve marka bilinirliğine katkı sağlarız. Sonuç olarak sitenize gelen ziyaretçi aradığı tüm içeriklere kolayca erişebiliyor ve aktif etkileşimde bulunabiliyorsa sitenizin başarılı bir kullanıcı deneyimi (UX) sistemi olduğu söylenebilir. Kullanıcı deneyimini önemseyen ve geliştiren e- ticaret sitelerinde ise sadık müşterilere sıklıkla rastlanır ve marka ve değer olarak kulaktan kulağa yayılan etki sağlanır.

Bütün bu hizmetler için size sadece Tutus Media yeter! Başvurun karlılığınızı arttırın!