Grafik Tasarım ve Katalog Hazırlama

Dijital ortamın gelişmesiyle birlikte bilhassa internet kullanıcılarına yönelik sunulan grafik tasarım hizmetleri medya ajansları için önemli bir çalışma kolu durumundadır. Avrupa’da 360 derece medya ajansı hizmeti veren Tutus Media olarak; sektörlerinde Avrupa’nın önde gelen  firmaları olan Panda Kinder Möbel ve Akasya Hazır Ev Yemekleri gibi firmalara katalog çalışması yaparak firmaların kurumsal kimlik kazanmasında yardımcı olduk.

Kataloğun önemi!

akasyamockup-7akasyamockup-4Ürününüz ne olursa olsun daha fazla müşteriye ulaşmak istiyorsanız pazarlama konusunda yeniliklere ayak uymanız gerekiyor. Hatta çoğu zaman sadece basılı katalog yeterli olmaz, kaliteli bir online katalog da firmanızın tanıtımına katkı sağlar.

Kataloğunu göster nasıl bir firma olduğunu söyleyeyim!

Evet, bu ikinci adım… Katalogunuzun olduğunu varsayarsak bunu gönül rahatlığıyla dağıtabiliyorsanız ortada bir sıkıntı yok demektir. Lakin piyasadaki katalogların çoğu içler acısı durumda. Biz, Tutus Media olarak hazırladığımız kataloglara öyle güveniyoruz ki sizlerin de gönül rahatlığıyla müşterilerinize verebileceğinizi düşünüyoruz. Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diyen büyüklerimizi örnek alarak katalogunu göster nasıl bir firma olduğunu söyleyeyim diyoruz.

Katalog hazırlama aşamaları;

Outline hazırlama:

Firmanızın istekleri doğrultusunda katalogunuzun kaç sayfa olacağını planlıyoruz.

  • Ön kapak: Burada firmanın logosu, slogan ve beş kelimeyi geçmeyen kısa bir başlık bulunur. Logo, firmanın kurumsal kimliği açısından önemli bir görselidir. Eğer logonuz eksikse ya da beğenmiyorsanız ilk önce logonuzun tasarımını yapıyoruz, çünkü katalogdan önce logo hazırlanması gerekir.
  • Kapak içi: Burada önsöz ve giriş kısmı bulunur. Firma hakkında net bilgiler verilir.
  • İç sayfalar: Ürünler, hizmetler bölümü olup ayrıntılı bir şekilde çalışılan bölümdür.
  • Arka kapak: Ön kapaktan sonra hedef kitlenin ikinci baktığı kısım olarak kabul ederiz. Arka kapakta logonun yanına iletişim bilgilerini koyarak müşterilerin kolayca firmaya ulaşmasını sağlarız.

Kaliteli grafik tasarımı;

Katalog hazırlanma sürecinde iyi bir grafik tasarımı hazırlanan katalog firmanın dikkat çekmesini sağlar. Biz birçok alanda ödül almış grafik tarımcılarımızla firmanıza yakışır bir grafik tasarımı yapıyoruz.

Profesyonel fotoğraf çekimi;

Katalog içinde bulunan metinlerin hazırlanması önemli olsa da tasarım işi görsel bir iştir. Kaliteli fotoğraflar ve görseller katalogun başarısını etkiler. Biz, profesyonel ekipmanlar kullanarak firmanızı en iyi anlatan fotoğraf çekimleri yapıyoruz. Bu alanda tecrübeli olan ekibimiz ile farkındalık oluşturarak ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi en iyi şekilde fotoğraflıyoruz.

Profesyonel metin yazma;

Katalogdaki metinler müşterinin rahatlıkla anlayabileceği bir dilde olması gerekir. Özellikle online kataloglarda hazırlanan metinler SEO’ya uygun olmalıdır. Yani arama motorları göz önüne alınarak yazılmalıdır.

Metin yazarlarımız sektör hakkında bilgi toplayıp sektörel kelimelere tam hakim olduktan sonra metinleri yazar. Metinler akıcı olurken yazım hatalarına karşı da oldukça hassasızdır. Avrupa’da genellikle iki dilli hazırlanan kataloglarda bu kriterlere her dilde uyulmasına dikkat ediyoruz.

Akasya Ev Yemekleri ve Panda Kinder Möbel için hazırladığımız katalogları inceleyerek siz de Tutus Media’ya katalog hazırlatabilirsiniz.

Kendimize bu kadar güvenmemizin sebebi yaptıklarımızın yapacaklarımıza teminat olacağını bilmemizdir. Siz de Tutus Media’ya başvurun gözünüz arkada kalmasın!