Google, geçen yıl testlerine başladığı  Vitrin Alışveriş reklamlarını (Showcase Shopping Ads) artık adwords reklam türlerinin arasına katarak alışveriş reklamcılığına yeni bir soluk getirdi.

Vitrin Alışveriş reklamları (Showcase Shopping Ads)  işlevsellik bakımından alışveriş reklamcılığına benzese de görsellik bakımından tüketiciye daha güzel bir tasarım ile sunulmaktadır.

Vitrin Alışveriş reklamları nasıl çalışır?

• Vitrin Alışveriş reklamlarının çalışma prensibi aynı alışveriş reklamları gibidir. Google arama ağında ücretli arama ağı reklamlarının üstünde gözükmektedir.

google vitrin alışveriş reklamlariVitrin Alışveriş reklamlarının farkı ne?

• Burada alışveriş reklamlarımdan ayrılan tarafı bir vitrin mantığı ile çalışmasıdır. Oluşturucağınız mağazanızı arama sonuçlarının en üstünde tüketiciye sunabileceksiniz.

• Birçok avantajı bulunan bu reklam türünün en önemli avantajı tüketicinin ürünlerinize sitenize gitmeden direk ulaşmasıdır. Diğer br tabirle tek bir ürün değil bütün ürünlerinizin reklamını çıkmış oluyorsunuz.

• Vitrininizi gören kullanıcı reklamanızı tıkladığında ürünleriniz katalog şeklinde genişler ve kullanıcının aradığı ürünler başta olmak üzere bütün ürünleriniz resim ve fiyat şeklinde tüketiciye ulaşır.

• Ücretlendirmede ilk tıklama ücretsizdir. Kullanıcı vitrinizdeki kataloğu gezdiği sırada bir ürüne tıklayıp o ürünün bulunduğu sayfanıza gittiği zaman ücret ödersiniz.

Vitrin Alışveriş reklamlarını nasıl oluşturabiliriz?

• Vitrin Alışveriş reklamları stratejilerini oluşturutken birkaç noktaya dikkat etmelisiniz. Tıpkı alışveriş reklamları gibi ürün görselleri çok önemlidir. Kullanıcıya ilk temas görsellikle olacaktır.

• Diğer bir önemli husus da reklamlarınızla karar vermemiş geniş kitlelere ulaşmaktır. Örneğin mobilya veya cep telefonu gibi genel bir terim araması yapan kullanıcı alışveriş için henüz karar vermemiş durumdadır. Bu kısımda vitrin reklamlarınızla kullanıcının karar verme aşamasında  markanızı tanıtabilirsiniz.

Vitrin Alışveriş reklamlarında Tutus Media ile Avrupa’daki firmanızı hedef kitlenize daha kolay ulaştırabilirsiniz.

Şu an itibarı ile dünyada belli ülkelerde yayına girmiştir. Kullanılan ülkeler Almanya, Avustralya, Kanada, Fransa, Hong Kong, İrlanda, Hindistan, Endonezya, Malezya, Yeni Zelanda, Filipinler, Singapur, Güney Afrika, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve ABD’dir.

Siz de ürünlerinizi vitrin reklamları ile kullanıcılara ulaştırmak istiyorsanız, Avrupa’da alanında öncü, birçok büyük firma ve kuruluşa dijital pazarlama hizmeti veren Tutus Media, özellikle Almanya’daki markaları için kullandığı vitrin reklamlarının tecrübesi ışığında sizleri bekliyor.