E- Ticaret sitenizi daha iyi yönetmek ve kullanmak için gerekli olan mobil uyumla çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Web sitenizin veya e-ticaret sitenizin mobil uyumlu olması hem kullanıcılar açısından hem de sitenizin trafiği açısından oldukça önemlidir. Rahat kullanım ve çok daha fazla kişiye ulaşım için gerekli olan wordpress eklentileri ile mobil uyumlu e-ticaret siteniz olabilir. Tutus Media’nın profesonel ekibinin kullandığı en etkili wordpress eklentilerine hep birlikte göz atalım…

Woocommerce

shutterstock 1394711252
E-Ticaret Sitenizi Mobil Uyumlu Yapacak En İyi WordPress Eklentileri nelerdir? 5

Çevrimiçi mağazalar kurmak için en çok tercih edilen eklentilerden biri Woocommerce eklentisidir. Dünyadaki tüm e-ticaret sitelerinin 3’te 2’sine sahip olan bu eklenti özellikle internet üzerinden ürün satmak isteyen kullanıcılara önerilmektedir. Web sitenizi hızlı bir şekilde ticari bir siteye dönüştüren bu eklenti en popüler wordpress eklentisi olarak bilinmektedir. Herhangi bir kodlamaya gerek duymadan kolaylıkla e-ticaret sitesi özelliklerini sitenizde bulundurmanızı sağlarken, e-ticaret sitesi kurmanın en ekonomik yoludur. Ürün ve hizmet gibi çok farklı alanlarda satış yapmanıza imkan tanır. Ödeme ağlarıyla uyumlu yapısı sayesinde ödemelerle ilgili işlemleri kolaylıkla yaparsınız. Entegrasyon ve uyum sorunu yoktur.

Yoast

yoast seo
E-Ticaret Sitenizi Mobil Uyumlu Yapacak En İyi WordPress Eklentileri nelerdir? 6

Özellikle ilk sıralarda yer almak isteyen site sahiplerinin, içerik yazarlarının tercih etmesi önerilen wordpress eklentisidir. Tutus Media olarak Yoast SEO eklentisini e-ticaret sitelerinizde enaktif şekilde kullanarak Google aramalarında ön sıralarda çıkmanızı sağlıyoruz. Çünkü; Yoast arama için hazırlanmış içeriğinizin yayınlanmasını kolaylaştırdığı için özellikle Arama Motoru Optimasizyonu (SEO) kullanıcılarına tavsiye edilmektedir. Hazırladığınız içeriğin arama motorlarındaki durumunu raporlayan Yoast ile XML haritalarınızı rahatlıkla oluşturuyoruz. Gönderileriniz hakkında analizler yapıp SEO uyumunu da denetleyen Yoast özellikle içerik editörlerimiz için nemli bir yardımcı eklentidir.

Wp Fastest Cache

wp fastest cache
E-Ticaret Sitenizi Mobil Uyumlu Yapacak En İyi WordPress Eklentileri nelerdir? 7

E- ticaret sitenizin hızını arttıracak Wp Fastest Cache en önemli özelliği yükleme sürelerini kısaltmasıdır. Hızlı ön bellek olarak da bilinen bu wordpress eklentisi, sayfa yüklenmek istendiğinde her seferinde RAM ve CPU kullanımının önüne geçerek bir kez oluşturulan sayfanın sonraki yüklemeler için statik bir HTML dosyasına dönüştürülmesini sağlar. Wp Fastest Cache eklentisini düzenli kontrol ederek e-ticaret sitenizin yüklenirken bekleme sürelerini kısaltılmış oluyoruz.

Jetpack

jetpack wordpress
E-Ticaret Sitenizi Mobil Uyumlu Yapacak En İyi WordPress Eklentileri nelerdir? 8

E-ticaret sitenizi güçlü ve hazır hale gelmesine büyük katkı sunacak Jetpack 33 farklı özelliği ile siteniz için mutlaka bulunması gereken eklentilerin başında gelmektedir. E-ticaret sitenizin mobil uyumlu hale gelmesiyle artacak trafik yoğunluğunun kontrol edilmesi, çevrimiçi trafik oluşumunu arttırmak, sitenizi güvenli bir duruma getirmek, sitenizin performansının izlenmesi gibi birçok avantaj sunan jetpack eklentisi tamamen ücretsiz bir eklentidir. Kullanıcılar açısından en ideal wordpress eklentisi olan jetpack ile e-ticaret sitenizi mobil uyumlu hale getirerek, sitenizin kullanımını maksimum seviyeye çıkarıyoruz.

Bütün bu e-ticaret sitesi tasarım görevlerinizi işlerinizin yanında takip etmeniz çok zordur. Tam teşekküllü olarak mobil uyumlu en iyi eklentileri yöneten Tutus Media 7/24 yanınızda…