Avrupa’da yaşayan Türkler için televizyonlarımız yıllar önce Avrupa isimleriyle yayın yapmaya başladılar. Euro D, Euro Star, Atv Avrupa, Tv 8 İnt, Kanal 7 Avrupa, Tgrt Eu vb…

Bu girişim dahilinde bu kanallar Avrupa ile ilgili yerel yayınlara fazla yönelmeseler de Türkler zaman farkının da etkisiyle Avrupa Türk televizyonlarını izlemeyi hiç ihmal etmediler. Günümüzde Avrupa ile Türkiye arasında kış döneminde iki saatlik fark olunca Avrupa Türk televizyonları reklam pazarı yönüyle daha önemli hale gelmiş durumda.

images

Neden Avrupa Türk Televizyonlarına Reklam Vermeliyiz?

Cem Yılmaz’ın şovlarından kaçan bir soru oldu bu. “Neden sanat,” der gibi…

Evet, Reklam sorusuna cevap vermek neden sanat sorusundan çok daha kolay. Eğer para kazanmak istiyorsanız reklam vereceksiniz… Bunun başka bir yolu yok.

Artık Avrupa Türk televizyonlarına reklam vermek için Avrupa’da bir şirket olmanıza gerek yok. Örneğin; turizm, sağlık ve gayrimenkul alanlarında çalışan Türk şirketleri için Avrupa’daki Türklere ulaşmanın en kolay yolu Avrupa Türk televizyonlarıdır.

Televizyonların ve internetin günümüzde vazgeçilmez bir tanıtım mecrası olduğunu şirketlere anlatmak ve bu alanı iyi kullanabilmeleri için Tutus Media olarak hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimizin hem Türkiye hem de Avrupa ayağı bulunmaktadır.

Şimdi en önemli bu üç maddeyi inceleyelim.

Gayrimenkul!

Yatırımlarını Türkiye’ye yapmaya devam eden bir toplum için gayrimenkul şirketleri hem pratik hem de hesaplı reklamlarla daha rahat satış trendi oluşturabilirler ve fiyata dayalı rekabetten kurtulurlar. Bunun için büyük ölçekli bir şirket olmanıza gerek yok. Küçük bir site bile inşa etseniz Avrupa Türk televizyonlarına reklam vererek evlerinizi kısa sürede satabilirsiniz.

Turizm!

Bilindiği gibi Avrupalı Türkler de artık Türkiye’ye ziyaretlerinde memleketlerinden ziyade turistik bölgelere gidiyorlar. Turizm acenteleri için Avrupa Türk televizyonlarına reklam vermek hedef kitle açısından odağı bulmak demektir. 5 milyona yakın gurbetçiyi Türkiye’de tatile teşvik ederek sektör olarak zor durumda olan Turizm’in yaralarına bir nebze de olsa derman olabilirsiniz.

Sağlık!

Özellikle son zamanlarda Türkiye’de gelişen implat tedavileri için Avrupa iyi bir pazar oldu. Avrupa Türk televizyonlarında sağlık reklamlarını sıkça görmekteyiz. Bu durum öyle bir hale geldi ki sağlık şirketleri rekabet edebilmek için bu televizyonlara reklam vermek zorundalar.

Tutus Media olarak Avrupa’daki Türk şirketlerine verdiğimiz hizmetlerin yanında Türkiye’de olup Avrupa Türk pazarına açılmak isteyen şirketlere de Türk televizyonlarına reklam verme noktasında yardımcı oluyoruz. Siz de hayallerinizi bir tık öteye ilerletmek için reklamlarınızın odak noktasını iyi belirleyin ve kazançlı çıkın!