Gelişen teknolojiyle birlikte Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının algoritmaları da değişti. Bu durum arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarına da doğrudan etki ediyor. Google artık kullanıcıya maksimum fayda sağlayan içeriklere yoğunlaşıyor. 10X Content içeriklerin bu nedenle önemi artıyor. 10X Cantent yani ’10 kat daha faydalık içerik’ anlamına gelen bir terimdir. Google, kullanıcının ihtiyacını karşılayan, istenilen bilgiyi en net ve en açık şekilde sunan içerikleri destekliyor.

Kullanıcının ihtiyacını direkt karşılayan içerikler Google algoritmaları için artık birincil öneme sahip. Durum böyle olunca Google gibi büyük arama motorlarında ön plana çıkmak için 10X Content içeriklere yönelmek gerekmektedir. 10X Content, SEO dünyasının tanınan ismi Rand Fishkin tarafından geliştirildi.

76e3b2db 9cae 40b8 ba36 0c523f479534
10X Content Nedir? Nasıl Oluşturulur? 3

10X Content neden önemlidir?

10 kat faydalı içerikler oluşturarak teknolojiye ve Google algoritmalarına ayak uydurmak web siteniz ve e- ticaret faaliyetleriniz için önemlidir. 10X Content içeriklerin algoritmalar tarafından tercih edilmesi eskisi gibi anahtar kelimelerin çok kullanılmasıyla alakalı olmadığı bilinmelidir. SEO uzmanları daha önceki içerik çalışmalarında anahtar kelime tespiti isterdi. Ayrıca belirlenen bu anahtar kelimenin metin içerisinde birkaç kez geçmesini önemserdi. 10X Content ile artık kaliteli ve diğerlerinden farklı içeriğin oluşturulması gerekiyor. Yani kullanıcıya daha fazla fayda sağlayan içerikler ön plana çıkıyor.

10X Content İçerikler Nasıl Yazılır?

10X Content oluştururken bilinmesi gereken kriterler vardır. Hazırlayacağımız içerikleri bu kriterleri göz önünde bulundurarak oluşturuyoruz. Kullanıcı deneyimlerini önemseyen ve kullanıcıya daha faydalı olan içerikler 10X Content içeriklerdir. 10X Content içerikler oluşturulurken dikkat ettiğimiz unsurlar şöyledir;

93e4fcd4 59bd 4851 a40e 4996121fb287
10X Content Nedir? Nasıl Oluşturulur? 4

10X Content içerikler ekibimiz tarafından nasıl oluşturuluyor?

  • İçeriğin kaliteli ve özgün olması olmazsa olmaz kritemizdir.
  • Kaliteli, dikkat çekici, ilginç, kullanışlı ve güvenilir içerikler hazırlıyoruz ve tüm bu unsurların bir kombinasyon oluşturmasına dikkat ediyoruz.
  • Aynı hedef kitle ya da kullanıcı tarafından görüntülenen içeriklerden farklı, daha detaylı ve daha açıklayıcı içerikler olmasına dikkat ediyoruz.
  • 10X Content içeriklerde en önemli ayırt edici özellik kullanıcının duygularına da hitap etmesidir. İçerikle karşılaşan kişide hayranlık, merak ve beklenti uyandıracak içerikler oluşturuyoruz.
  • Konu hakkında sorulan sorunun kapsamlı ve doğru cevabını açık ve net bir şekilde içermesi için gayret ediyoruz.
  • İçeriğin şaşırtıcı ve benzersiz olmasını ve bu şekilde yazılmasına önem veriyoruz.

360 Derece Medya Ajansı Tutus Media olarak tüm SEO çalışmalarınızda olduğu gibi 10X Content içerik tasarımları ile de hizmetinizdeyiz. Uzman ekibimizden ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.