Dijital pazarlama için analiz verileri oldukça önemlidir. Bu verilerle yeni atılacak adımlara karar verilir. Dijital pazarlama sektöründe analiz ve raporlama için kullanılan SEMRUSH güvenilir ve fonksiyonel bir araçtır. SEMRUSH ile SEO ve PPC başta olmak üzere hem rakiplerinizin hem de kendi web sitenizin performansını düzenli olarak takip edebilirsiniz. Aylık ödeme ile satın alınan online analiz aracı SEMRUSH’un başarılı bir şekilde kullanılabilmesi için bazı püf noktalar vardır.

Avrupa’da 360 derece medya ajansı Tutus Media olarak çalıştığımız bütün markalara SEMRUSH desteği veriyoruz. SEMRUSH rehberini takip ederek SEMRUSH’a yaptığınız yatırımdan daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

SEMRUSH paketi nasıl seçilir?

Oldukça kapsamlı raporlama ve analiz aracı olan SEMRUSH’u ihtiyacınıza uygun paketleri tercih ederek kullanabilirsiniz. Ücretli bir araç olan SEMRUSH’dan maliyetinizi arttırmadan daha etkili şekilde faydalanın. Bunu sağlamak için SEMRUSH aracının özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız…

Domain Analytics: Kendinize ait domainlerin ya da farklı domainlerin SEO ve PPC performansları hakkında bilgiler elde edebilirsiniz.

Projeler kullanımı: Tanımladığınız proje domaini ile ilgili site üstü audit, sıralama, backlink takibi gibi serviler için kullanılır.

shutterstock 1936533646
Yeni Başlayanlar İçin SEMRUSH Rehberi 2

Raporlama: SEMRUSH PDF şeklinde web sitelerinize ait raporlar sunar. Ayrıca kişisel marka inşası ve fiyatlandırma planları da hazırlayabilir. Sıralama takibi yapılmasını sağlar.

Kullanıcı sayısı/yönetimi: Seçtiğiniz pakete göre 1 kullanıcıyla başlayan ve en fazla 9 kullanıcıya kadar çıkabilen hesap erişim imkanı sunar. Daha fazla kullanıcı için ekstra ödeme yapmanız gerekmektedir.

Farklı uygulama kullanımı: API erişimi ile farklı uygulamalarda kullanılabilir ve gösterge panelleri hazırlanabilir.

SEMRUSH kullanım alanları

  • Kullanıcı kaynağını saptama
  • Kullanıcıların kaynak dilini saptama
  • Aylık web sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısı tespiti ve zaman çizelgesi oluşturma
  • Sitenize gelen anti SEO ve backlink
  • En çok ziyaretçi çeken siteleri tespit etme (rakip analizi)
  • Web sitesi reklamlarına tıklanma oranı tespiti
  • Arama motorlarındaki kelime sıralamaları
  • Mobil performans tespiti
  • Sosyal medya aracıyla Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Google Plus ortamlarında sosyal medya benchmark raporu hazırlanması

Yeni başlayanlar için SEMRUSH Rehberini takip ederek web sitenizi geliştirebilir ve dijital pazarlama faaliyetlerinizi arttırabilirsiniz. Avrupa’da 360 derece medya planlama ve medya satın alma ajansı olan Tutus Media olarak SEMRUSH’u etkin kullanmanız için hizmetinizdeyiz.