Bazı hikayeleri sözcüklerle anlatmak mümkün değildir. Lewis Hine, “Eğer hikayeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım,” der. Demek ki her şey sözcüklerle anlatılamaz.

Fotoğrafsız bir hayatı hiç düşündünüz mü? Bunu düşünmek gerçekten çok zor. Fotoğrafın olmadığı yerde farklı bir yaşamın olması muhtemeldir. Akıllı telefonlarla birlikte eski havasını yitirse de bir fotoğraf hala çok şey anlatabilir.

Tabii fotoğraf çekmek ya da çektirmek sadece aile içinde yapılan bir eylem değildir. Günümüzde özellikle görselliğe hitap eden bütün ticari firmaların mekanları için fotoğraf çektirdiklerini görüyoruz.

Neden profesyonel tanıtım fotoğrafına ihtiyaç duyulur?

Yine bir özdeyişle devam edelim. Walter Benjamin, fotoğraf çekmenin önemini anlatırken “Geleceğin cahilleri, alfabeyi sökemeyenler değil fotoğraf çekemeyenler olacak deniyor,” diyor.

Peki Kaliteli profesyonel fotoğraf çekimleri ne işe yarar;

  • Girişimin müşterisi kapasitesini arttırır.
  • Akılda bırakarak devamlılığı olan olumlu izlenim oluşturur.
  • İştah kabartır. Arzu ettirir.
  • Sosyal medya etki alanını arttırır.

Mekanlar için profesyonel tanıtım fotoğrafları nasıl çekilir?

Herkesin birer fotoğrafçı olduğu bu dönemde eğer profesyonel fotoğraf hizmeti alınmazsa mekanınızın farklılığını göstermeniz çok da kolay olmaz. Bunun için mekan çekimleri profesyonel fotoğrafçılar tarafından yapılmalıdır. Cep telefonuyla basitçe yapılan çekimlerin etkisi pek fazla olmayacaktır.

Frankfurt’ta kalitesiyle üst seviyelerde bulunan Minka By Mantı Time‘ın mekan ve ürün çekimlerini Tutus Media olarak gerçekleştirdik. Kreatif ekibimiz; mantısı, tatlıları ve özellikle yaş pastalarıyla tanınmış bir firma olan Minka By Mantı Time’ın müşteri kapasitesini belirleyecek fotoğraf çekimlerinin dikkat çekici ve iştah arttırıcı bir etkiye sahip olması gerektiğine karar verip işe koyuldu.

Ekibimiz ilk önce firmanın mekanını inceleyip en iyi görüntü alabileceği yerleri tespit etti. Kaliteyi en iyi şekilde yansıtmak için restaurantın mimari yapısı, hazırlanan ve doğal ışık nezdinde uzman fotoğrafçıların kullandığı fotoğraf makineleri ile fotoğraf karelerine aktarıldı. Ekibimizin burada dikkat ettiği hususlar; doğru bakış açısı ve doğru perspektiftir.

Tabii mekan çekimlerinde iş bununla da bitmiyor. Elde edilen fotoğraflar bilgisayar ortamında da elden geçirerek en iyi tanıtım sonucu alınmaya çalışılıyor.

2

Ürün çekimi:

Minka By Mantı Time, Frankfurt bölgesinde açık menü kahvaltısı ile meşhurdur. Kahvaltının yanı sıra taze pastalarıyla da Avrupalı Türkler tarafından iyi bilinmektedir.

Minka gibi iştah kabartan, hazza yönelik firmalarda ürün çekimi önemli bir ayrıntıdır. Tutus Media kreatif ekibi ürünün en can alıcı noktasını belirleyip profesyonel bir çekim gerçekleştirdi. Bu şekildeki bir çalışmayla ürünü tam olarak lanse ederek müşterinin tercihini kolaylaştırmış oluyoruz. Minka gibi ürününe güvenen bütün firmaların bunun farkında olması gerekir. Çünkü ürünü müşteriye en iyi sunacak sistem profesyonel fotoğraf çekimidir.

Ürünler sadece menüye konulmak için fotoğraflanmaz. Minka By Mantı Time, Tutus Media ile çalışarak ileriye yönelik web sitesi hizmetinde de kullanacağı fotoğraflara sahip olduğu gibi artık sosyal medyada ürünlerini anlatan en iyi fotoğraflara da sahip durumda.

Ürünün kaliteli hatta hesaplı olması özellikle internet reklamlarında yeterli değildir. Ürün hakkında müşteride iyi bir izlenim bırakmanın en önemli yolu Tutus Media’nın yaptığı gibi profesyonelce ürünün görselliğini öne çıkarmaktır.

rün 3  rün 2