Fussmattenprofi.com, Dijital Partneri Tutus Media ile Başarıdan Başarıya Koşuyor!

2018’in son aylarında dijital partner olarak Avrupa’da 360° hizmet veren medya ajansı Tutus Media ile anlaşan Fussmattenprofi.com satışlarını her ay daha yukarı çekmeyi başardı.

İsterseniz bu başarı hikayesine rakamlarla göz atalım.

Adwords yönetiminin hedefleri nelerdir?

Tutus Media, dijital partner olduğu her markası için marka özelinde bir strateji çizerek hedeflerini belirlemektedir. Fussmattenprofi.com markası için de e-ticaret özelinde satış odaklı bir dijital plan çizerek ilerlemiştir. İlk olarak Adwords hesabı incelenerek neler yapılması gerektiği planlanmıştır.

fussmattenprofi

Bu anlamda ana hedef istenilen karlılık oranında hareket ederek satışları arttırmaktı. Bu şekilde günlük hem brüt hem de net gelirleri arttırmayı planlayarak işe başladık.

Bu prensip çerçevesinde Fussmattenprofi için neler yaptık bunları görelim.

Fussmattenprofi.com için kullanılan reklam kanalları?

  • Arama Ağı Reklamları (Search Ads)
  • Alışveriş Reklamlarını (Shopping Ads)
  • Yeniden Pazarlama (Remarketing)
  • Dinamik Yeniden Pazarlama (Dynamic Remarketing)

Peki Adwords Reklamlarında nasıl hareket ettik?

  • Öncelikle potansiyel satışların nerden geldiğini belirleyen ekibimiz satışları getiren reklam modellerini inceleyerek optimize etti.
  • Alışveriş Reklamlarını (Shopping Ads) ürün bazında spesifikleştirildi. Günlük takip ile anlık rekabete girerek satış potansiyeli yukarı çekildi.
  • Arama Ağı Reklamları birçok alt reklam gruplara bölünerek çeşitlendirildi ve de marka özelinde önemli olan tüm reklam uzantıları eklenerek reklamlar güçlendirildi.
  • Kalite puanı bileşenleri iyileştirilerek TBM (Tıklama başı maliyet)  düşürüldü. Bu şekilde daha az maliyetle daha fazla kullanıcıya erişilmiş oldu.
  • Siteyi ziyaret eden kullanıcılar biriktirilip satışa dönüşmeyen ziyaretçiler çeşitli gruplara ayrıldı ve sonrasında tekrar hedeflenerek reklamlar özelleştirildi.

Sonuç olarak; ilk ayında maliyetler sabit kalırken bir önceki aya göre oturum sayısı %25 arttırıldı. Daha çok elde edilen potansiyel müşteriler ile de günlük satışlar %50 arttırıldı.

Devam eden 2. ayda yapılan optimizeler ve eklemelerle satışlar artmaya devam ederken günlük brüt gelirde % 43’lük ve de net gelirde % 46’lık bir büyüme elde edildi.

Her ay bir önceki ayı geçme başarısını yakalayan Adwords ekibimiz 3. ayda ise bu zamana kadarki en yüksek rakamlarına ulaşarak bir önceki aydan %30 daha fazla satış elde etti.

Siz de Fusssmattenprofi.com gibi böyle bir başarı hikâyesinin kahramanı olmak istiyorsanız hemen bize başvurun.

Tutus Media, Profesyonel Adwords Yönetimi ile karlılığınızı arttırırken firmanızın marka bilinirliğini de yükseltir.

Almanca Adwords yönetimi için de biz buradayız.