Marka ürün ve hizmetlerinizin etkili bir şekilde hedef kitlenizle buluşması için reklam kanallarına reklam vermeniz gerekmektedir. Avrupa pazarına açılmak ve markanızı bu pazarda tanıtmak için Avrupa reklam kanallarını tercih etmelisiniz. Avrupa reklam kanallarına vereceğiniz tanıtım ve reklam projeleri için öncelikle profesyonel bir ekiple çalışıp, etkili reklam filmleri, görselleri ve reklam metinleri hazırlamanız hedefinize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Tutus Media olarak, Avrupa’da yayın yapan Tv 8 Avrupa, Show Turk, Kanal 7 Avrupa, Euro Star, Atv Avrupa, Euro D gibi Türk kanallarıda kaliteli ve profesyonel reklam planlamaları hazırlıyoruz.

Avrupa reklam kanallarına reklam verirken nelere dikkat etmeliyiz?

Avrupa reklam kanallarına reklam verirken öncelikle hedef kitlenizi belirlemeli ve reklam ve tanıtımlarınızın bu hedef kitleye uygun olmasına özen göstermelisiniz. Ürün ve hizmetlerinizin türüne göre reklam kategorisi belirlemek de önemlidir. Etkili, dikkat çeken ve ürün ve hizmetlerinizi doğru şekilde yansıtan reklamlar pazarlama hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Avrupa reklam kanallarına reklam verilirken dikkat edilmesi gereken unsurların başında reklam türüne karar vermek gelmelidir. Reklamlarınızın türü, bant reklam, spot reklam, prime time reklamı ve programlara sponsorluk şeklinde olabilir. Reklam türüne karar verdikten sonra bu reklam türünün teknik özelliklerine göre etkili reklamlar hazırlanmalıdır.

Avrupa Türk Televizyonları İçin Reklam Planlaması
Avrupa Reklam Kanallarında Reklam Verilirken Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir? 3

Reklamlarınız ne zaman gösterilmeli?

Marka, ürün ve hizmetlerinizi Avrupa pazarında daha etkili bir seviyeye ulaştırmak için vereceğiniz reklamlarda dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur da televizyon kanallarındaki yayın kuşaklarının seçimi ve doğru anda doğru hedef kitleye ulaşmaktır. Kanalların prime time olarak belirlediği en çok izleyicinin olduğu saatlerde reklamlarınızın gösterilmesi bu sebeple oldukça önemlidir. Yine en çok izlenen programlarda reklam filmlerinizin, sponsorluk faaliyetlerinizin ve Avrupa televizyonlarına bant reklamlarınızın yer alması markanızın tanınırlığına olumlu katkı yapar. 360 derece medya planlama hizmeti sunan Tutus Media markanız ve ürünleriniz için en uygun yayın kuşağını belirlemenize yardımcı olurken, profesyonel reklam hizmetleri sunar.

mevlana poset cay reklam screenshot 9
Avrupa Reklam Kanallarında Reklam Verilirken Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir? 4

Doğru hedef kitleye etkili mesajlar gönderin!

Tanıtım ve reklam projelerinin başarılı olması ürün özelliklerinin ön plana çıkarılması ve doğru zamanda doğru kişilere etkili bir mesajın iletilmesiyle sağlanır. Tutus Media olarak hedef kitlenizin belirlenmesinden, reklam içeriklerinizin hazırlanmasına ve sonrasında etkili Avrupa reklam kanallarına reklam verilmesine kadar her aşamada yanınızdayız. Avrupa ve dünya pazarında etkinizi ve tanınırlılığınızı arttıracak reklamlar için Tutus Media ile iletişime geçerek çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.