37 yıldır Avrupa’da en çok tercih edilen Seylon Çayı olan Mevlana Çay Frankfurt Goethe Üniversitesi ve DIPQ’un (En iyi Ürünü Belirleme Enstitüsü) ortaklaşa yaptığı araştırma ile “En Kaliteli Çay Sertifikası” kazandı. Kalite sertifikasında birinci sırada yer alan Mevlana Çay bu başarısı ile Avrupa’da satılan çaylar içerisinde kalitesini büyük bir kuruma daha tescillettirmiş oldu.

Kalitesi Tesadüf olmayan bir çay: Mevlana Seylon Çayı!

Mevlana Çay için gerek dijital alanda gerekse televizyon reklamı alanında çok çalışma yaptık. Her çalışmamızda gördük ki Seylan Çayı dendiğinde Mevlana Çayın akla ilk gelmesinin çok sebebi var. Siyah çay ile alınabilinecek bütün kalite belgelerine sahip olan Mevlana Çay doğal olarak çay tiryakileri tarafından tercih ediliyor. Şimdi bu kaliteli çayın üretim aşamasını kısaca görelim.

  • Mevlana Seylan Çayı; Sri Lanka’nın en yüksek çay bahçelerinde yağmurlardan sonra açan filizlerin elle toplanmasıyla elde ediliyor.
  • Bu toplanan çaylar Experler tarafından kademe kademe kontrol edilerek en kaliteli filizler hijyenik şartlarda torbalanıp Almanya’ya getiriliyor.
  • Torbalanmış halde Berlin’e gelen çaylarımız Mevlana Çayın patentine sahip olduğu ve dünyada Mevlana Çay için özel üretilmiş harmanlama makinesiyle harmanlanıyor ve el değmeden paketleniyor. Burada en önemli nokta Mevlana çayın tozsuz olması. Harmanlama aşamasında çayımız tozdan %98 oranında arındırılıyor.
  • Mevlana Çay Almanya Kalitesinde paketlenmesinin yanı sıra Sri Lanka’nın en iyi çaylarının kullanıldığını gösteren belgelere de sahiptir.

 

Gördüğünüz gibi kalite hiçbir zaman tesadüf değildir. Mevlana Seylan Çayının sürekli taklit edilmesi de kalitesinin çay severler tarafından kabul edilmesinden dolayıdır. Mevlana Seylan çayı dünyada en çok taklit edilen çaylardandır. Aynı ambalajla kalitesiz çaylar üzerinden para kazanılıp markaya zarar vermeye çalışan firmalara karşı sürekli hukuki adımlar atılmaktadır.

Goethe Üniversitesi Kalite Belgesi

Bu kalite kıyaslamasında piyasada en çok satılan ‘siyah çay’ kategorisindeki ürünler bulunuyordu. Bu ürünler Alman Ürün Kalitesi Enstitüsü’nün tanımlanmış sınama metotları göz önünde bulundurularak kıyaslamaya tabi tutuldular. Bu kıyaslamada, Mevlana Seylan Çayı ortalamanın üzerinde yüksek bir derece alarak en iyi Seylan çayları arasında birinci oldu.

Goethe Üniversitesinin Kalite Belgesinde Gönderdiği Metin!

Sayın bayanlar, baylar,
Alman Ürün Kalitesi Enstitüsü’nün müşteri memnuniyeti testinden elde ettiğiniz olağanüstü sonuçlardan dolayı sizi kutlarız. ‘Siyah çay’ kategorisindeki ürünlerinize ilişkin başlangıçta duyurduğumuz kıyaslama resmi olarak tamamlanmıştır. Sertifikanızı sonucuyla birlikte size takdim edebildiğimiz için sevinçliyiz. Kıyaslamada başvurduğumuz metotla ilgili detaylı bilgiye internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Müşterileriniz ürününüzü çok takdir ediyor ve bunun bir sonucu olarak da DIPQ’nun en iyi puanlarından birini elde ettiniz.
Almanya’nın kurucu babasının sözleriyle ifade edecek olursak: “Artı değer eken, bereket biçer”
-Konrad Adenauer

Mevlana Ceylon Çayı için hazırlanan Avrupa reklamlarından bazılarını buradan izleyebilirsiniz: